ویزای تحصیلی ترکیه 2021

موضوعات

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت ترکیه، تحصیل در دانشگاه های این کشور است. تحصیل در ترکیه یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه می باشد. نظام آموزشی ترکیه از روش فرآیند بولونیا پیروی می کند. تحصیل در این کشور تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش ملی بوده و غالباً دولتی می باشد.

تحصیل در ترکیه از پیش دبستانی تا دانشگاه

تحصیل در این کشور از پیش دبستانی تا دانشگاه امکان پذیر است. تحصیل در دوره پیش دبستانی تا 6 سالگی، دبستان از 6 تا 14 سال به صورت اجباری و رایگان، از 14 تا 18 سال در دبیرستان و هنرستان و در انتها از 18 سال به بالا در دانشگاه امکان پذیر خواهد بود. تحصیل در ترکیه در مقطع فوق دیپلم فنی 2 ساله، لیسانس 4 ساله، فوق لیسانس 2 ساله و دکترا 3 تا 5 ساله می باشد و زیر نظر اداره آموزش عالی ترکیه (YOK) برگزار می شود.
 

دانشگاه های معتبر ترکیه

نام دانشگاهطریقه پذیرش
دانشگاه استانبول، استانبول تکنیک، اورتادوغو تکنیک، انکارا، قاضی، مارمارا، ۹ ایلول، آک دنیزآزمون ورودی و نمره زبان بالا
دانشگاه های خصوصی بیل کنت ، سابانجی و کوچ ، بی کنت ، بیرونی ، مدیپول ، بزمی عالمبدون آزمون ورودی و نیازمند نمره زبان انگلیسی بالا
دانشگاه های علوم پزشکی ملیآزمون ورودی و دانستن زبان ترکی
دانشگاه های پزشکی خصوصیبدون آزمون ورودی و با داشتن نمره زبان بالا

میانگین هزینه اقامت ترکیه از طریق تحصیل

میانگین هزینه اقامت ترکیه از طریق تحصیل در مقاطع دانشگاهی در ترکیه در دانشگاه های دولتی بین 500 تا 2،200 دلار، دانشگاه های خصوصی از 4،000 تا 20،000 دلار و دانشگاه های علوم پزشکی از 15،000 تا 25،000 دلار می باشد.
 

آزمون ورودی دانشگاه های بین المللی ترکیه

آزمون ورودی دانشگاه های بین المللی شامل امتحان ریاضی، هوش IQ، می باشد که مختص خود دانشگاه مورد نظر بوده واغلب در خود محوطه همان دانشگاه برگزار می شود .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه به شرح زیر می باشد

پاسپورت
عکس پاسپورتی
رضایتنامه برای کودکان زیر 18 سال
نامه پذیرش از دانشگاه
رسید پرداخت شهریه دانشگاه
اظهارنامه تمکن مالی و یا نامه از سوپروایزر
نمره زبان ترکی و یا انگلیسی بسته به نیاز دانشگاه

چکیده مطالب

1یکی از سوالات متداول در خصوص تحصیل در ترکیه این است که هزینه های ماهانه یک دانشجو حدودا چه مقدار می باشد؟

یک دانشجوی بین المللی در ترکیه حدود 400 تا 500 دلار در ماه برای هزینه های اقامت ، غذا ، پوشاک ، سرگرمی ، حمل و نقل و تلفن هزینه می کند. کتاب و هزینه های اداری تقریبا 100-150 دلار در هر ترم است.

2آیا IELTS برای ترکیه مورد نیاز است؟

اکثر آزمونهای شناخته شده انگلیسی (IELTS ، TOFEL و غیره) توسط همه دانشگاه های ترکیه پذیرفته می شوند. متقاضیان دکترا قبل از ارائه برنامه ، موظفند سرپرست مناسبی را پیدا کنند. … شما می توانید با یک برنامه واحد به چندین دانشگاه و برنامه ترکیه اقدام کنید.

3سطح تحصیلات در ترکیه چقدر است؟

در سال 2012 ، آموزش اجباری به 12 سال افزایش یافت و به سه سطح چهار سال هر یک تقسیم شد (سیستم 4 + 4 + 4). دانش آموزان قبل از ورود به دوره راهنمایی در پایه پنجم ، چهار سال آموزش ابتدایی را به اتمام می رسانند. چهار سال از دوره راهنمایی نیز چهار سال دیگر در سطح متوسطه دنبال می شود

4چگونه می توانم در ترکیه بورسیه دریافت کنم؟

بورس های تحصیلی Türkiye یک برنامه بورس تحصیلی رقابتی با بودجه دولتی است که به دانشجویان برجسته اعطا می شود تا برنامه تمام وقت یا کوتاه مدت را در دانشگاه های برتر ترکیه دنبال کنند. برنامه های متقاضیانی که مایل به تحصیل در مقاطع لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا هستند ، آزاد خواهد بود.

اطلاعات مورد نیاز

اخبار و منابع
tara

تحصیل پزشکی در ترکیه و دریافت ویزای تحصیلی ترکیه و بررسی شرایط و هزینه های آن و امکان تحصیل رایگان در ترکیه

بیشتر بخوانید »

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری 2021 موضوعات سرمایه گذاری در کشور ترکیه یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشد

بیشتر بخوانید »