ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال 2021

موضوعات

یکی از راههای مهاجرت به کشور زیبای پرتغال از طریق مهاجرت تحصیلی پرتغال می باشد. پرتغال با داشتن دانشگاههایی با سطح علمی بالا یکی از مناطق خوب برای تحصیل بحساب می آید. تحصیل در پرتغال میتواند منجر به پیدا کردن کار و اقامت کاری درآن شود و در ادامه نیز به اقامت دائم منجر شود. در ادامه هلدینگ مهاجرتی کاروانیک قصد دارد شرایط تحصیلی در پرتغال را بررسی نماید.

تحصیلات دبستان در پرتغال

تحصیل در پرتغال از سن 6 سالگی شروع می شود. و شامل سه مرحله تحصیلی میگردد. دانش آموزان  می توانند هم در مدارس دولتی و هم مدارس خصوصی تحصیل کنند. تحصیل برای دانش آموزان بین المللی در صورتی امکان پذیر است که والدین آنها اقامت پرتغال را داشته باشند و یا یک تبعه پرتغالی آنان را به سرپرستی بگیرد.

سطح اول تحصیلی از سن 6 تا 9 سال می باشد که دانش آموزان زبان انگلیسی، پرتغالی، ریاضی ، محیط زیست و ورزش، موسیقی و دین کاتولیک را می آموزند.

سطح دوم تحصیلی از سن 10 تا 15 سالگی می باشد که در آن دانش آموزان علاوه بر زبان آموزی علوم، جغرافی، تاریخ، ریاضی، فیزیک و دینی را می آموزند.

سطح سوم تحصیلی از سن 16 تا 17 سالگی می باشد که منجر به دریافت دیپلم میگردد.

سال تحصیلی از سپتامبر شروع تا ژوئن به یایان می رسد.

تحصیل کارشناسی در پرتغال

مقطع کارشناسی در پرتغال به مدت 4 سال می باشد. که 140 تا 240 واحد درسی را متناسب با رشته تحصیلی باید طی کنند. دانشجو برای تحصیل در این مقطع باید دیپلم 12 ساله داشته باشد و علاوه بر آن یک دوره پیش دانشگاهی در کشور پرتغال بگذراند تا بتواند وارد دانشگاه شود. یادگیری زبان پرتغالی نیز به نفع دانش آموز خواهد شد.

تحصیل کارشناسی ارشد در پرتغال

مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال 2 سال می باشد که هم به زبان پرتغالی و هم انگلیسی ارائه میگردد برای تحصیل به زبان انگلیسی باید حداقل ایلتس 6 داشته باشید. و گذراندن کلاسهای زبان پرتغالی بین 250 تا 400 یورو متغییر است که منجر به افزایش هزینه های دانشگاهی خواهد شد.

تحصیل دکترا در پرتغال

تحصیل در این مقطع به مدت 3 سال الی 5 سال بسته به رشته تحصیلی می باشد. و به زبان انگلیسی نیز ارائه میگردد. پس داشتن مدرک ایلتس 6.5 برای آن ضروری می نماید. دانشجو 30 ساعت در هفته اجازه کار دارد. با درآمدی حدود 15 یورو در ساعت.

زمان اقدام برای پذیرش در ماه سپتامبر و ژانویه میباشد. دانشجویانی که از شرایط خوبی برخوردارند نیز می توانند بورس دریافت نمایند. تحصیل در این مقطع کاملا رقابتی است.

مدارک لازم برای تحصیل

مدرک هویتی

مدارک تحصیلی قبلی همراه با ریز نمرات و مهر شده

مدارک زبانی

توصیه نامه و انگیزه نامه

هزینه های تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال برای افراد مقیم کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان است ولی برای دانشجوی بین المللی هزینه هایی در بر دارد. به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی کمتر از دانشگاه خصوصی است. به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و ارشد بین 950 تا 1250 یورو می باشد.و در مقطع دکترا بین 2500 تا 3000 یورو است. هزینه دانشگاههای خصوصی بین 3000 یورو تا 4000 یورو متغییر است. و هزینه ثبت نام 25 تا 35 یورو می باشد که حین انجام ثبت نام دریافت میگردد. هزینه های دانشگاههای پرتغال را باید به صورت سالیانه پرداخت نمود.

چکیده مطالب

1آیا تحصیل رایگان در پرتغال امکان پذیر است؟

خیر. برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال باید شهریه بپردازید.

2یا تحصیل بدون مدرک زبان در پرتغال امکان پذیر است؟

برای اینکه شانس دریافت ویزای تحصیلی پرتغال کاهش نیابد، توصیه می شود حتما مدرک زبان داشته باشید.

3شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال چیست؟

بورسیه های تحصیلی در پرتغال معمولاً در مقطع دکترا ارائه می شوند و برای اخذ آن می بایست رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و … ارائه داد.

4شرایط کار پس از تحصیل در پرتغال چیست؟

پس از فارغ التحصیلی به دانشجو فرصت داده می شود تا در کشور پرتغال به جستجوی کار بپردازد و در صورتی موفقیت در یافتن شغل مناسب، نوع اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهد.

اطلاعات مورد نیاز

ثبت شرکت در دبی موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ ثبت شرکت در امارات دبی یکی از مهمترین شهر های امارات متحده عربی است و به دلیل

بیشتر بخوانید »

اخذ پاسپورت دومینیکا و مزایای آن موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ دومینیکا دومینیکا، کشور جزیره‌ای کوچک در واقع در حوزه دریای کاراییب شرقی است. این جزیره

بیشتر بخوانید »
اخبار و منابع
tara

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی یونان و پرتغال و مقایسه شرایط و هزینه های ان توسط کارشناسان خبره هلدینگ مهاجرتی کاروانیک

بیشتر بخوانید »