ثبت شرکت در ایتالیا

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

موضوعات

تاریخ بروز رسانی: بهمن ماه 99 - مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

ثبت شرکت در ایتالیا

برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اخذ اقامت همواره راه های مختلفی وجود دارد. یکی از این راه ها برای اقامت سرمایه گذاری و ثبت شرکت ایتالیا می باشد. سرمایه گذاری در ثبت شرکت هم روش بسیار مطمئنی برای اخذ اقامت و راه اندازی کسب و کار در کشورهای مقصد می باشد. کشور ایتالیا نیز در این زمینه در چندین سال اخیر بسیار فعال عمل کرده است. اگر در ایران فعالیت اقتصادی دارید که قصد دارید با کشور ایتالیا یا هر کدام از کشورهای اروپایی همکاری کنید این روش برای شما مناسب می باشد.

انواع شرکت در ایتالیا

1- شرکت دارای تعهدات محدود (S.L) ← (Societa a respansabilitalimitata) 

2- شرکت سهامی (SPA) ← (Societa per azioni)

3- شعبه ها

شرکت دارای تعهدات محدود (S.L)

این دسته از شرکت ها برای مسئولیت های محدود و کوچک مناسب می باشند و امکان شرکت در بورس را ندارند. اما به دلیل سهولت در تأسیس بسیار مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. برای تأسیس این شرکت حداقل میزان 10 هزار یورو مورد نیاز است و در این گونه شرکت هر فردی به اندازه ی سهامش دارای مسئولیت می باشد.

شرکت سهامی (SPA):

این دسته از شرکت ها که به آن شرکت های تعاونی هم گفته می شود. این دسته از شرکت های برای تجارت های بزرگ می باشند که سرمایه ی حداقل مورد نیاز برای راه اندازی آن حدود 120 هزار یورو می باشد و می تواند در بازار سهام و بورس شرکت کند.

شعبه ها:

یکی از روش های ثبت شرکت در کشور ایتالیا ایجاد  یک شعبه از یک شرکت فعال خارجی می باشد. نکته قابل توجه این که این شعبه ها به طور مجزا فعالیت نمی کنند و تمام فعالیت و مسئولیت ها مرتبط به  شرکت مبدأ می باشد و تمام فعالیت های اقتصادی تحت عنوان شرکت مبدأ انجام می شود و هم چنین مالیات هر ساله می بایست پرداخت شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

1- مدارک شناسایی

2- پاسپورت معتبر 

3- فرم درخواست

4- سن شرکت

5- سهام شرکت

6- اساسنامه شرکت

7- درصد مالیات

8- مدارک مالی معتبر

توجه : تمامی مراحل مربوط بر ثبت شرکت و تهیه اسناد و مدارک مورد نیاز تماما ” بر عهده ی وکلای کاروانیک می باشد.

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت در هلدینگ کاروانیک

هلدینگ کاروانیک، برای شما یک دعوتنامه و ویزای تایپ سی، می گیرد. شما به ایتالیا سفر کرده و در آنجا یک وکالت کاری به وکلای ما جهت انجام کارهای اداری و ثبت شرکت می دهید. نوع شرکتی که انتخاب می شود هم می تواند به درخواست متقاضی باشد هم می تواند کاملا ” منتخب وکلای هلدینگ ، باشد. پس از به نام زدن شرکت به متقاضی ، فرد می بایست فعالیت خود را با شرکت آغاز کرده و بعد از 1 سال مالیات را هم پرداخت کند. پس از گذشت 1 سال ، تا 5 سال می بایست اقامت خود را تمدید کرده تا بتواند  برای اقامت دائم اقدام کند و همچنین پس از 7 سال هم پاسپورت ایتالیایی بگیرد.  

در این روش شما پس از گذشت 1 سال اول که می توانید حضور هم نداشته باشید ، کلیه مزایای یک شهروند را خواهید داشت.

شرایط لازم شرکت ثبتی در این نوع اقامت

1- 3 سال از تاسیس شرکت گذشته باشد.

2- شرکت طی 3 سال گذشته فعالیت کرده باشد ؛ اسناد حسابرسی ها و مالیات های پرداختی سالیانه ( 900 تا 1200 یورو ) موجود باشد.

3- مکان وتلفن های مشخصی در 3 سال گذشته داشته باشد.

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا

1-عدم نیاز به حضور

2- اخذ اقامت دائم ایتالیا بعد از 5 سال

3- اخذ پاسپورت بعد از 7 سال

4- امکان تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال

5- اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال

6- امکان تجارت آزاد با کلیه کشورهای اتحادیه اروپا 

7- امکان سفر نامحدود به کل اتحادیه اروپا 

8- افتتاح حساب بین المللی بانکی (مستر کارت و کردیت کارت)، واریز، برداشت و انتقال وجه

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان هلدینگ مهاجرتی کاروانیک تماس بگیرید و از سایر جزئئیات ثبت شرکت در ایتالیا و همچنین ثبت شرکت در یونان، پرتغال مطلع شوید

همچنین برای اطلاع از شرایط ثبت شرکت عمان اینجا کلیک کنید

اطلاعات مورد نیاز

ثبت شرکت در دبی موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ ثبت شرکت در امارات دبی یکی از مهمترین شهر های امارات متحده عربی است و به دلیل

بیشتر بخوانید »

اخذ پاسپورت دومینیکا و مزایای آن موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ دومینیکا دومینیکا، کشور جزیره‌ای کوچک در واقع در حوزه دریای کاراییب شرقی است. این جزیره

بیشتر بخوانید »

کشور استرالیا سرمایه گذاری در استرالیا کشور استرالیا از لحاظ اقتصادی سیاسی اجتماعی در سالهای اخیر توانسته کشوری مستقل و خود محور و قوی از نظر

بیشتر بخوانید »