مهاجرت به استرالیا

ویزای کارآفرینی استرالیا

کشور استرالیا از لحاظ اقتصادی سیاسی اجتماعی در سالهای اخیر توانسته کشوری مستقل و خود محور و قوی از نظر اقتصادی تبدیل شود.

تحصیل در استرالیا

استرالیا جزء کشورهایی می باشد که تحصیل در آن همواره مورد توجه دانشجویان خارجی بوده است.

معرفی شهرهای معروف یونان

درباره استرالیا

موضوعات

استرالیا

یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشور مهاجرپذیر استرالیا است. اکثراً این کشور با کانادا مقایسه می شود. بیشتر مهاجران که بین کانادا و استرالیا می مانند که کدام کشور را انتخاب کنند بخاطر شرایط آب و هوایی بسیار خوب استرالیا را انتخاب می کنند. این کشور طبیعت بسیار زیبایی دارد و بازار کار بسیار مناسب و اقتصاد بسیار قوی می باشد.

استرالیا در نیمکره جنوبی زمین است. مساحت کشور استرالیا 850/686/7 کیلومتر مربع می باشد و جزء ششمین کشور بزرگ دنیا قرار دارد. 2 شهر بزرگی که در استرالیا هست ملبورن و سیدنی می باشد.

پایتخت استرالیا شهر کانبرا می باشد.

در استرالیا مردم با زبان انگلیسی استرالیایی صحبت می کنند چون استرالیا زبان رسمی ندارد. از نظر فرهنگی بسیار متنوع است و بیشتری از 120 زبان گفتاری دارند.

مرتفع ترین قسمت در استرالیا: مونت کوسیوزکو که در نیوساوت ولز (229/2 متر) 

پست ترین قسمت استرالیا: دریاچه Lake Eyre که سطح آن 16 متر پایین تر از سطح دریای آزاد است. 

آب و هوای کشور استرالیا: مرکز استرالیا آب و هوا خشک و نیمه خشک

شمال استرالیا نواحی گرمسیری و موسمی

شرق و جنوب استرالیا آب و هوای معتدل

منابع طبیعی در کشور استرالیا: این کشور دارای جواهرات مثل: (الماس، طلا، عقیق، سنگ آهن، نقره، نفت، ذغال سنگ) فلزات گرانبها و مواد معدنی می باشد.

مراکز پرجمعیت استرالیا: شهرهای پرجمعیت که به ترتیب زیر است؟ 

سیدنی بیشتر از 4 میلیون جمعیت دارد.

ملبورن بیشتر از 8/3 میلیون

بریربین بیشتر از 8/1 میلیون

پرت بیشتر از 5/1 میلیون

آدلاید بیش از 1 میلیون

بسیاری از این شهرها پذیرای مهاجران همراه با ویزای سرمایه گذاری استرالیا هستند.

مذهب مردم استرالیا: مذهب رایج آنها عموماً کاتولیک روم و مسیحیت انگلیس است.

 

واحد پول رسمی استرالیا دلار استرالیا است

محصولات و صنایع استرالیا

پردازش مواد غذایی میوه استخراج معدن گوسفند مرغ و خروس فولاد نیشکر گندم تجهیزات صنعتی و حمل و نقل مواد شیمیایی گاو جو

چند نمونه از هزینه های زندگی در استرالیا

هزنیه های زندگی با توجه به شیوه زندگی و موقعیت جا و مکانی شما متفاوت است

هزینه تفریحات و سرگرمی ها 80 تا 150 $ استرالیا در یک هفته

هزینه حمل و نقل عمومی 15 تا 55$ استرالیا در یک هفته

هزینه گاز و برق : 35 تا 140 دلار استارلیا در یک هفته

هزینه خوراک : 80$ استرالیا در یک هفته می باشد

در شهر های بزرگ مانند ملبورن و سیدنی هزینه ها بالاتر می باشد

اقتصاد استرالیا

نرخ رشد اقتصاد در استرالیا 82.6 می باشد برای همین چهارمین اقتصاد آزاد در جهان قرار گرفته است

در کل می توان گفت کشور استرالیا یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان قرار دارد

امتیاز کلی این کشور به طور قابل توجهی خیلی بالاتر از میانگین جهانی است

غذا در کشور استرالیا

در این کشور میتوانید انواع غذا هایی که دوست دارید را پیدا کنید غذا خوردن یکی از تفریح های این کشور است و در همه شهر های استرالیا کافه و رستوران و بارهای زیادی میتوان دید غذاهای معروف این کشور vegemite تیمتامز فیش اند چیپس و چیکورول و … می باشد

چند مورد از موارد ممنوعه در استرالیا

اسلحه گرم و چاقو محدودیت واردات گیاهان و حیوانات ازدواج اجباری جرائم جنایی خشونت

جاهای تفریحی در استرالیا

استرالیا را سرزمین رویاها هم مینامند

آبشار های میچل آبشارمکنزی ویکتوریا ساحل وایت هیون دریاچه هیلر داروین کوئیزلند گلدکوست پارک ملی پورنولولو آدلاید نورتون تریتوری

 

مراکز خرید:

سیدنی:
یکی از جذابترین بخش سفر وجود مرکزهای خرید سیدنی است. که حتی اگر قصد هیچ خریدی نداشته باشید چرخیدن در مراکز خرید آنجا بسیار جالب است. چون غیر از فروشگاه ها، امکانات بسیار دیگری هم وجود دارد.
از باشگاه ها و کافه و فودکورت گرفته تا سالن های زیبایی و جاهای تفریحی برای بازی کودکان.
چند نمونه از مرکز خریدهای سیدنی:
* مرکزخرید ورلد اسکوئر. * مرکز خرید وست فیلدسیدنی. * مرکز خرید ملکه ویکتوریا. * مرکز خرید اسکای گاردن. * مرکز خرید نیوتاون سنترال * مرکز خرید هاربرساید * مرکز خرید استرند آرکید * مرکز خرید برادوی
ملبورن:
* مرکز خرید ملبورن سنترال: یکی از بزرگترین مراکز خرید این شهر است.
* مرکز خرید چادستون: این مرکز خرید به پایتخت مد مشهور است.
* مرکز خرید های پوینت: این مرکز خرید از نظر وسعت چهارمین مرکز خرید بزرگ در استرالیا است.
* مرکز خرید نورث لند * مرکز خرید نورث کت پلازا * مرکز خرید بلاک آرکید

سیاست و حکومت در کشور استرالیا:

حکومت آن پادشاهی مشروطه است که بالاترین مقام سلطنتی بریتانیای کبیر (ملکه الیزابت دوم) ملکه استرالیا می باشد. و جانشین ملکه الیزابت فرماندار کل استرالیاست و او کل فرمانداران ایالت های این کشور را انتخاب می کند.
حکومت استرالیا سه تا بخش است: قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضاییه و کابینه دولت یکی از مهمترین رکن های سیاست گذاری در کشور استرالیا است.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم استرالیا:

فرهنگ کشور استرالیا یک فرهنگ غربی مشتق شده از بریتانیا می باشد. اما به خاطر موقعیت جغرافیایی بسیار عالی آن تحت تأثیر فرهنگ های بومی زیادی قرار گرفته. ساکنان قدیمی این کشور حدود شصت هزار سال قبل در کشور استرالیا زندگی می کردند اما به سبک شکارچی. سازهای بادی از طریق بومیان این کشور اختراع شد. بسیار اهل معاشرت هستند. بیش از 4/ 3 مردم مراکز شهر و شهرها در طول ساحل آن زندگی می کنند.

غذا و نوشیدنی:

رستوران هایی مثل: رستوران آمریکایی، رستوران های آفریقایی و رستوران های ترکیبی. برای همه سلیقه ها غذا و نوشیدنی پیدا می شود.

غذاهای مورد علاقه مردم استرالیا: Lamington (کیک اسفنجی با روکش شکلات و نارگیل)، بره و غذاهای دریایی. Pavlova (دسر با میوه و خامه) vegemite (نوعی از ساندویچ)

بازارهای مواد غذایی باز که غذاهای خیابانی، ماهی هستند طرفداران خیلی زیادی دارند.

چند نمونه از جشن ها

* جشن شب سال نو: بهترین و معروف ترین مکانی که برای جسن سال نو در استرالیاست بندرگاه سدنی می باشد. در این جشن نورپردازی های زیادی می کنند و غذا و موسیقی و آتش بازی جزئی از این جشن می باشد.

* جشن بالن ها: همه ساله در ماه مارچ بیشتر از 60 بالن رنگارنگ بر فراز ساختمان سنا در شهر کانبرا استرالیا به آسمان می فرستند که در بین این بالن ها، درخت استوایی، آسیاب بادی، زنگ و یک جفت زنبور عسل در حال رقص وجود دارد و در مدت پرواز این بالن ها مردم در کنار هم در یک محیط شاد دور هم جشن می گیرند.

* جشن موسیقی نور در استرالیا: این مراسم در آخر ماه ژانویه در 5 شهر استرالیا: سیدنی، ملبورن، آدلاید، پرت و گلدکوست برگزار می شود و گروه های مختلف موسیقی از سراسر دنیا می آیند و جدیدترین آهنگ های خودشان را اجرا می کنند.

شرایط بیمه درمانی در استرالیا

در این کشور خدمات درمانی بسیار با کیفیت و با صرفه است که شامل پوشش درمانی می باشد که دولت استرالیا بسیار از آن حمایت می کند. بیمه خدمات درمانی استرالیا برای مردم استرالیا بسیار راضی کننده و خوب به نظر می آید. برای کاهش هزینه های درمانی دو نوع برنامه دارند:

* بیمه درمانی مدیکر

* طرح حمایت دارویی

بیمه درمانی در کشور استرالیا را مدیکر می گویند. ساکنان که شرایط مربوطه را دارند در استرالیا می توانند از خدمات درمانی رایگان در بیمارستان های دولتی استفاده کنند و هزینه ها را کاهش دهند.

کسانی که در استرالیا زندگی می کنند در صورت داشتن این شرایط می توانند از بیمه درمانی مدیکر استفاده کنند:

داشتن اقامت دائم استرالیا

داشتن سیتیزن شیپ یا شهروندی استرالیا

اگر ویزای موقت دارید واجد شرایط دریافت بیمه مدیکر نیستید مگر اینکه شهروند کشورهایی مثل ایتالیا، ایرلند، فنلاند، هلند، مالت، نیوزلند، سوئد، نروژ و انگلسان باشید چون با استرالیا موافقت نامه درمانی دارند.

اطلاعات مورد نیاز مهاجرت

اقامت پزشکی کره جنوبیاخذ اقامت کره جنوبی از طریق تحصیل پزشکی مهاجرت کاری به کره جنوبی مهاجرت به کره جنوبی از طریق پذیرش تحصیلی پزشکی هلدینگ کاروانیک
اطلاعات کره جنوبی
حسین آردم

عناوین شرایط عمومی تحصیل و پذیرش اقامت پزشکی کره جنوبی اقامت پزشکی کره جنوبی  و دندانپزشکی در کره جنوبی مزایای خوبی دارد. مثلاً در این کشور

بیشتر بخوانید »
اقامت کاری کره جنوبی مهاجرت به کره جنوبی از طریق کار اقامت کره جنوبی از طریق کار شرایط کاری کره جنوبی شرایط کار و استخدامی کره جنوبی هلدینگ کاروانیک
اطلاعات کره جنوبی
حسین آردم

عناوین اقامت کاری کره جنوبی شرایط ویزای کاری کره جنوبی به دلیل تنوع در انتخاب شغل و استخدامی اخذ اقامت کره جنوبی از طریق کار و

بیشتر بخوانید »
هزینه زندگی در انگلستان مخارج زندگی در انگلیس میزان تمکن مالی لازم برای زندگی در انگلیس میزان درآمد لازم برای زندگی در انگلستان هلدینگ کاروانیک
اطلاعات انگلیس
حسین آردم

عناوین هزینه زندگی در انگلستان  و بررسی جزئیات آن هزینه زندگی در انگلستان ، شهریه دانشگاه و میزان درآمد در انگلستان به صورت علمی در این

بیشتر بخوانید »