ویزای کار پرتغال

ویزای کار پرتغال2021

موضوعات

ویزای کار پرتغال ویزای اشتغال پرتغال ثبت شرکت در پرتغال اقامت در پرتغال مهاجرت به پرتغال هلدینگ کاروانیک

ویزای کار پرتغال در مهاجرت از طریق کار در پرتغال، باید بیان داشت که طبق قانون اتحادیه اروپا هر کارفرمایی که قصد استخدام نیرویی را دارد در مرحله اول باید طرح توجیه اقتصادی قوی داشته باشد و از طریق آن به وی اجازه داده شده باشد که کارمند و کارگرانی تا سقف تعداد مشخصی استخدام نماید. طریقه استخدام به این نحو است که فرد می بایست برای آن شغل به مدت ۳ ماه در پرتغال آگهی نموده و بعد ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و بعد برای استخدام شخص مورد نظر با ذکر دلایل و علت رد اشخاص دیگر در صورت اعلام آمادگی آنها دعوتنامه همکاری را برای شخص مورد نظر خود بفرستد و مدارک و قراین آن را به دولت پرتغال نشان دهد. علاوه بر این ها کارفرما حتما باید حمایت کامل خود را از فرد اعلام نماید و شرایط اقامتی وی را محیا ساخته باشد. در هر دو حالت شخص اجازه بردن همراه تا مدت معینی که وضعیتش روشن نشده است را ندارد. دانستن زبان انگلیسی یا پرتغالی برای کار کردن در این کشور توصیه می شود و شخص بعد پرداخت ۳ تا ۴ سال مالیات و بیمه می تواند درخواست اقامت دائم نماید. معمولا این روش برای بعد از زمانی که مدرک شخص از دانشگاه های آن کشور اخذ شد توصیه می شود زیرا که تا قبل آن شانس کاریابی بسیار کم است.

اقتصاد در کشور پرتغال

نرخ اشتغال در پرتغال، از 10/55% در 3 ماهه دوم سال 2018 به 40/50% در 3 ماهه سوم این سال افزایش یافته است و متوسط نرخ اشتغال در آن از سال 1998 تا سال 2018، 36/55% بوده است. همچنین نرخ بیکاری در این کشور در سه ماهه سوم سال 2018، 7/6% است که طی یک دوره مشابه 14 سال اخیر، بدون تغییر مانده است، این آمار اگرچه شاید در مقایسه با کشورهایی همچون آلمان، آمار چندان درخشانی به نظر نرسد اما جویندگان کار و متقاضیان دریافت ویزای کاری پرتغال را همچنان امیدوار نگه می­دارد. در ادامه نگاهی خواهد شد به چگونگی دریافت ویزای کاری این کشور البته با علم به این مطلب که اگر چه این مقاله سعی خواهد داشت تا حد امکان تمامی جوانب ویزای کاری پرتغال را تشریح نماید اما ممکن است سوالات بسیاری برای مخاطبان ایجاد شود که مجال پرداختن به آن ها در این مقاله نبوده است، کارشناسان و متخصصان هلدینگ کاروانیک می­توانند در راستای افزایش آگاهی مخاطبان و اشراف کامل ایشان به بحث ویزای کاری پرتغال، تجربیات خود را در اختیار علاقه مندان قرار دهند.
ویزای کار پرتغال ویزای اشتغال پرتغال ثبت شرکت در پرتغال اقامت در پرتغال مهاجرت به پرتغال هلدینگ کاروانیک

نحوه یافتن شغل در پرتغال

اولین گام برای دریافت ویزای کاری پرتغال این است که شخص پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای داخل این کشور داشته باشد و نحوه احراز یک شغل در پرتغال، همچون سایر کشورهای اروپایی به این صورت است که ابتدا موقعیت شغل مورد نظر، در داخل پرتغال آگهی می­شود چنانچه پس از گذشت 3 ماه متقاضی واجدالشرایطی برای آن اعلام آمادگی نکرد، این آگهی به مدت 3 ما دیگر و البته اینبار در اتحادیه اروپا تکرار می­شود. اگر همچنان فردی صاحب این موقعیت شغلی نشد، نوبت به متقاضیان از سایر کشورهای دنیا می­رسد، همانطور که ملاحظه می­شود پیدا کردن شغلی مناسب در پرتغال از خارج از مرزهای این کشور و اتحادیه اروپا بسیار دشوار است. افزون بر این پیدا کردن شغل در پرتغال در سال های اخیر به دلیل بحران اقتصادی این کشور، دشوارتر نیز شده است هرچند که با بروز نشانه هایی از بهبود اقتصادی کمی امیدواری افزایش پیدا کرده است. بنابراین برای افزایش شانس یا باید فرد متقاضی آشنایی در داخل پرتغال داشته باشد که بتواند برای او یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما فراهم کند یا راهی برای ورود به این کشور و جستجوی کار در داخل آن را داشته باشد.

کاریابی از طریق ویزای تحصیلی پرتغال

یکی از راه های مرسوم، ورود با ویزای تحصیلی پرتغال است، دانشجویانی که در پرتغال به تحصیل مشغولند این شانس را دارند تا در دوران تحصیل به کار پاره وقت بپردازند این فرصت می­تواند در پایان تحصیل آنها به یک موقعیت شغلی تبدیل شود و یا اینکه از فرصت حضور خود در این کشور استفاده کرده و موقعیت شغلی مدنظر خود را بیابند. علیرغم نبود فرصت شغلی زیاد در پرتغال، اما همچنان در برخی حوزه ها امکان اشتغال فراهم است و مهم ترین این حوزه ها عبارتند از فناوری اطلاعات (IT)، سلامت، صنعت توریسم (هرچند کارهای این حوزه عموماً فصلی هستند)، کشاورزی و ارتباطات (به ویژه برای افراد چند زبانه). افزون بر حوزه های ذکر شده، در زمینه تجارت خودرو، تعمیرات، ساخت و ساز و البته تولیدات مدرن نیز در سال های اخیر، فرصت های شغلی ایجاد شده، روند رو به رشدی داشته است شرکت های چند ملیتی که عموماً در شهر لیسبون قرار دارند نیز، فرصت های کاری مناسبی در اختیار متقاضیان خارجی قرار می­ دهند.

ویزای کار پرتغال ویزای اشتغال پرتغال ثبت شرکت در پرتغال اقامت در پرتغال مهاجرت به پرتغال هلدینگ کاروانیک

قوانین ویزای کاری پرتغال

کار در پرتغال، عموماً به صورت روزی 8 و هفته ای 40 ساعت است البته قانون کار در این زمینه انعطاف نیز دارد و گاهی اجازه 12 ساعت کار روزانه و 60 ساعت کار هفتگی را می­دهد. همچنین کارکنان تمام وقت، به جزء 9 روز تعطیلات عمومی، اجازه 22 روز مرخصی در طول سال را نیز دارند. 

ویزای کاری کوتاه مدت در پرتغال :این ویزا که برای افراد خارج از اتحادیه اروپاست، مخصوص قراردادهای کاری کوتاه مدت و یا کارهای پاره وقت است، مدت این ویزا 6 ماه است و در صورتی که شخص بتواند اثبات کند طی این مدت مشغول کارهای تحقیقاتی بوده یا مسئولیت شغل تخصصی و حساسی را به عهده گرفته است، می­تواند آن را تا 1 سال تمدید کند. 

ویزای کاری بلند مدت در پرتغال: این ویزای کاری پرتغال برای افراد خارج از اتحادیه اروپا که قصد دارند در پرتغال بیش از شش ماه کار کنند نیاز است، این ویزا عموماً برای مدت 1 سال صادر می ­شود اما قابل تمدید است و معمولاً دارندگان این ویزا بعد از دو سال کار کردن (مشروط به پرداخت به هنگام مالیات)، موفق به دریافت کارت آبی ( Blue card) می­شوند. معمولاً بعد از همین مدت نیز خانواده فرد می­توانند به او بپیوندند. همانطور که پیش از این ذکر شد، پرتغال در پیمان شنگن حضور دارد، ویزای کاری به صورت یک ویزای طولانی مدت ویزای شنگن (نوع D) است که اجازه می دهد که صاحب آن در سراسر 26 کشور شنگن سفر کند.

مدارک لازم برای ویزای کار پرتغال

مدارک هویتی

مدارک عدم سو پیشینه

پیشنهاد کاری از کارفرمای پرتغالی

 

چکیده مطالب

1اخذ ویزای کار پرتغال به چند صورت امکان پذیر است؟

به دو صورت است. ویزای کار کوتاه مدت و ویزای کار بلند مدت.

2برای کسب اقامت دائم و تابعیت پرتغال از طریق کار، ویزای کار از چه نوعی باید باشد؟

ویزای کار پرتغال باید از نوع ویزای کار بلند مدت باشد.

3بر اساس لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال، بیشترین نیاز به نیروی کار در چه زمینه ای می باشد؟

رشته های فنی مهندسی رونق بیشتری در اروپا دارد و به همین دلیل نیاز به نیروی کار در این زمینه بیشتر است.

4از طریق کار در پرتغال چگونه می توان اقامت دائم این کشور را اخذ کرد؟

افرادی که موفق به اخذ ویزای کار پرتغال شوند و بر اساس درآمد خود بتوانند مالیات پرداخت نمایند، در صورت تمدید سالیانه این ویزا تا 5 سال، می توانند درخواست اقامت دائم دهند.

اطلاعات مورد نیاز پرتغال

اخذ اقامت پرتغال دریافت اقامت پرتغال مهاجرت به پرتغال هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات پرتغال
حسین آردم

عناوین در این مقاله شیوه های اخذ اقامت پرتغال مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. همچنین شما عزیزان می توانید با تماس با هلدینگ مهاجرتی

بیشتر بخوانید »
ویزای تحصیلی پرتغال ویزای تحصیل پرتغال مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل اقامت در پرتغال با ویزای تحصیلی هلدینگ مهاجرتی کاروانیک پذیرش تحصیلی پرتغال
اطلاعات پرتغال
حسین آردم

عناوین شرایط تحصیل در پرتغال و اخذ ویزای تحصیلی پرتغالی از موضوعاتی است که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی جذاب می باشد. در این نوشتار تلاش بر این

بیشتر بخوانید »
اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی تمکن مالی پرتغال اخذ ویزای توریستی پرتغال اقامت و مهاجرت به کشور پرتغال هلدینگ کاروانیک خرید ملک در پرتغال ثبت شرکت در پرتغال کار در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال تحصیل در پرتغال
اطلاعات پرتغال
حسین آردم

عناوین پذیرش ویزای تحصیلی پرتغال اگر به دنبال ادامه تحصیل در کشوری اروپایی هستید که هم دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبری داشته باشد، هم بلافاصله پس

بیشتر بخوانید »