ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان

موضوعات

روشهای مهاجرت به یونان

تحصیل در یونان

یونان به عنوان یک جمهوری توسعه یافته جزء کشورهای جنوب شرقی اروپا می باشد که تحصیل در آن همواره مورد توجه دانشجویان خارجی بوده است. کشور یونان از قدمت و فرهنگ جذابی برخوردار است که عضو اتحادیه اروپا و اتحادیه اقتصادی و پولی اروپا است.

 هزینه های تحصیل و زندگی در یونان به چه صورت می باشد؟

مقاطع کارشناسی و ارشد در یونان به چه صورت است؟

برترین و بهترین دانشگاه های یونان کدامند؟

و مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی یونان کدامند؟

 

بهترین روش مهاجرت و اخذ اقامت

 یکی از بهترین روشهای مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت به روش دانشجویی و تحصیلی می باشد. در این راستا هلدینگ مهاجرتی کاروانیک اطلاعاتی در خصوص گرفتن پذیرش تحصیلی، شرایط ویزا، هزینه های تحصیلی و غیره در اختیار شما قرار می دهد. 

طریقه اخذ ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی و شرایط آن

جهت تحصیل و دریافت مجوز ورود به یونان برای تحصیل نیاز به ویزا برای متقاضیان خارجی می باشد که در کشورهایی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می کنند. بنابراین دانشجو با دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مدنظر در یونان میتوانند ویزای بلندمدت یونان را دریافت کند که از نوع ویزای D بحساب می آید و قابلیت تبدیل به ویزای کاری را نیز دارند.

علاوه بر پذیرش دانشگاهی ، بیمه نامه و تمکن مالی از مدارکی میباشد که دانشجو باید ارئه نمایید.

هزینه‌های تحصیل

هزینه های تحصیل در کشور یونان یکی از مواردی است که دانشجو قبل از هر اقدامی باید به آن اهمیت بدهد. هزینه تحصیل در یونان برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا رایگان می باشد ولی برای دانشجویان خارج از اتحادیه هزینه ای بالغ بر 1500یورو در سال دارد که با توجه به نوع دانشگاه متغییر می باشد. این هزینه شامل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می شود.

کشور یونان جزء کشورهای ارزان و به صرفه برای تحصیل می باشد. هزینه های زندگی در یونان با توجه به وسعت و جمعیت شهر متغییر می باشد و در کلان شهرها گران تر می باشد. بطور میانگین هزینه زندگی در یونان حدودا به ماهی 700 یورو و در سال حدودا 7200 یورو می باشد. 

رشته های تحصیلی

تحصیل در یونان برای دانشجوهای داخلی در دانشگاههای دولتی و برای افراد خارجی در دانشگاههای آزاد امکان پذیر است. برخی از رشته های هنری و ارتش و نیرو دریایی نیازی به گذراندن دوره ها در داخل دانشگاه ندارند و میتوانند در آموزشگاههای آزاد به تحصیل در این رشته ها بپردازند.

پرداخت هزینه های تحصیلی در یونان جزء موارد ضروری در خصوص تحصیل در یونان می باشد. پذیرش تحصیلی به دو زبان انگلیسی و یونانی قابل انجام است. رشته های پزشکی و دندان پزشکی از موارد مورد توجه دانشجویان بین المللی می باشد.و در 22 دانشگاه یونان رشته های پزشکی و دندان پزشکی ارائه می گردد. مقاطع دکترا در یونان معمولا رایگان می باشد به جز دانشگاههای خصوصی.

مقطع لیسانس و فوق لیسانس

تحصیل در مقطه لیسانس در یونان به مدت 4 سال و به زبان یونانی ارائه می شود که برای تحصیل در آن باید به زبان یونانی تسلط داشت. تحصیل در مقطع ارشد در یونان به زبان یونانی ارائه می شود که برخی رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود که به مدت 2 سال می باشد.

دانشگاه های معتبر یونان

مدارک مورد نیاز

تحصیل دریونان شامل موارد مدرکی زیر می شود:

  1.  گواهی عدم سوء پیشینه، که از موارد مهم و قابل توجه می باشد.
  2. ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان انگلیسی.
  3. ارائه گواهی سلامت
  4. تمکن مالی و پرینت حساب بانکی، که هدف از ارائه آن به سفارت تضمین پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی در یونان می باشد. که باید مبلغی به میزان 10000یورو تا 12000یورو در حساب فرد اصلی و یا والدین متقاضی باشد.
  5. ارائه محل سکونت یا نامه از خوابگاه
  6. انگیزه نامه در خصوص دلیل و اهداف یونان در خصوص تحصیلات
  7. ارائه اصل شناسنامه و کپی شناسنامه
  8. ارائه فرم تکمیل شده سفارت
  9. نامه ای دال بر سوابق شغلی
  10. پذیرش نهایی از دانشگاه که پس از دریافت پذیرش اولیه از دانشگاه و پرداخت هزینه های تحصیلی یکسال اول دانشگاه صادر می شود و با آن می توان اقدام به اخذ ویزا نمود.

برای آشنایی با تحصیل پزشکی یونان کلیک کنید

چکیده مطالب

1زبان تحصیل در دانشگاه های یونان چیست ؟

تحصیل در یونان معمولاً به زبان یونانی صورت می گیرد و فقط در برخی رشته ها و در مقاطع تحصیلات تکمیلی می توان به زبان انگلیسی در یونان تحصیل کرد . برای تحصیل به زبان یونانی می توان با طی یک دوره سه ماهه با هزینه 1500 یورو در یونان اقدام به یادگیری این زبان کرد .

2مدت زمان تحصیل در دانشگاه های یونان چقدر است ؟

مدت زمان تحصیل در یونان در مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال است .زبان تحصیل در این مقطع اکثراً یونانی است و ارائه مدرک زبان یونانی برای ادامه تحصیل الزامی می باشد مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یونان 2 سال است و در برخی رشته ها در این مقطع می توان به زبان انگلیسی در یونان تحصیل کرد . مدت زمان تحصیل در دوره دکترا در یونان نیز حدود 3 سال می باشد .

3برای تحصیل در کشور یونان چه ویزایی لازم است ؟

تحصیل در یونان برای دانشجویان بین المللی با اخذ ویزای تحصیلی یونان (ویزای D ) انجام می شود .

4شرایط تحصیل در مقطع دبیرستان در کشور یونان چگونه است ؟

وقتی که دانش آموزان دوره GYMNASIO را به صورت اجباری گذراندند و قبول شدند می توانند در مقطع دبیرستان ثبت نام کنند. اگر دانش آموزان تمایل داشته باشند می توانند در مدرسه ۳ یا ۴ ساله ثبت نام کنند و دانش آموزان علاقه مند به رشته های فنی می توانند در یک مدرسه حرفه ای مقطع دبیرستان ثبت نام کنند که این مقطع ۳ ساله است و تحصیلات آنان در تمرینات کارگاهی آموزش داده می شود و این دوره یک سطح رسمی ولی طبقه بندی نشده است . در موسسات آموزش های حرفه ای در کشور یونان که تخصص های حرفه ای تدریس می شود که به انتخاب دانش آموزان است و ۲ بار در سال اول ماه سپتامبر برای ترم زمستان و آخر ماه ژانویه برای ترم بهار می باشد و دانش آموزان باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند.

اطلاعات مورد نیاز یونان

اقامت تمکن مالی یونان دریافت تمکن مالی یونان مهاجرت به یونان هلدینگ مهاجرتی کاروانیک هزینه تمکن مالی یونان
اطلاعات یونان
حسین آردم

عناوین کشور یونان، کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور از نظر آب هوایی شرایط بسیار خوبی دارد. این کشور

بیشتر بخوانید »
اقامت تمکن مالی یونان دریافت تمکن مالی یونان مهاجرت به یونان هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات یونان
حسین آردم

مهاجرت ، دریافت و اخذ اقامت یونان عناوین اقامت اروپا، رویای بسیاری از ایرانیان است اما شرایط سخت دریافت اقامت در یک کشور اروپایی باعث شده

بیشتر بخوانید »
اقامت یونان روش های مهاجرت به یونان اخذ اقامت یونان دریافت ویزای اقامت دائم یونان و شرایط زندگی و خرید خانه در یونان سرمایه گذاری در یونان
اطلاعات یونان
حسین آردم

روش های دریافت اقامت یونان و مهاجرت به یونان عناوین اقامت یونان روش های مهاجرت به یونان اخذ اقامت یونان دریافت ویزای اقامت دائم یونان و

بیشتر بخوانید »