ویزای تحصیلی ( پزشکی در ترکیه)

موضوعات

ویزای تحصیلی
ویزای تحصیلی ( پزشکی ترکیه)

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در ترکیه

ابتدا باید افراد یک دوره کالج یکساله را طی کنند تا بتوانند جهت کنکور پزشکی در ترکیه امادگی پیدا کنند. تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون ورودی امکان پذیر نیست زبان تحصیلی در ترکیه انگلیسی و ترکی می باشد . مدت زمان دوره تحصیل 6 ساله می باشد و نوع دانشگاه ها دولتی و خصوصی است. آزمون ورودی پزشکی در ترکیه دو نوع است ،

یکی yos  و دیگری sat می باشد.

تفاوت این دو آزمون در این است که برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی اشخاص نیاز دارند تا آزمون yos را بدهند و افرادی که میخواهند در دانشگاه های خصوصی مشغول به تحصیل شوند آزمون sat را باید بگذرانند.

شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه

پس از ورود به دانشگاه پزشکی افراد باید دو سال اول را به خواندن دروس علوم پایه اختصاص دهند. سال سوم شامل معرفی نظری و عملی بیماری هاست و در سال 5 دانشجویان رشته پزشکی باید دوره یکساله کارآموزی بالینی را بگذرونند. و سرانجام در سال 6 باید دانشجویان در بیمارستان ها مشغول به تمرین عملی کار پزشکی شوند جهت وارد شدن به دانشگاه های دولتی ترکیه نیاز به نمرات بالایی در ازمون yos دارند. هر دانشگاه ازمون yos مخصوص خود را دارد این ازمون ها به زبان ترکی می باشد و امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز می باشند. دانشجویان دقت نمایند که جهت ورود به دانشگاههای انگلیسی زبان آزمون ست را بدهند. کسانی که به زبان انگلیسی تحصیل می کنند باید بدانند که از سال سوم به بعد باید به زبان ترکی کاملا مسلط شوند چون از سال سوم به بعد  با مردم ترکیه ارتباط بیشتری برقرار کرده و کسی که در ترکیه هم زبان انگلیسی و هم ترکی خوبی دارد برای آن ها امتیاز بزرگی محسوب می گردد.

  • داشتن مدرک زبان در صورت تحصیل به زبان انگلیسی

 تکمیل فرم درخواست

 مدرک فارغ التحصیلی دیپلم

 اثبات داشتن بودجه تحصیلی

 فیش پرداختی بین 35 تا 100 دلار آمریکا

 داشتن نمرات آزمون های yosیا sat

هزینه های تحصیلی پزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه دولتی ترکیه سالی بین 240 تا 150 دلار امریکا می باشد در دانشگاه های خصوصی بین 10 الی 25 هزار دلار متفاوت می باشد.

کسانی که دوره های yos را گذرانده اند می توانند در آزمون های ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه شرکت کنند و کسانی که دوره های sat را گذرانده اند می توانند در آزمون ورودی دانشگاه های خصوصی شرکت کنند.

ویزای تحصیلی ترکیه
ویزای تحصیلی ( پزشکی ترکیه)

چکیده مطالب

1Question #1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
2Question #2
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

اطلاعات مورد نیاز ترکیه

خرید ملک در ترکیه خرید ملک ترکیه اقامت از طریق خرید ملک مهاجرت از طریق خرید ملک هلدینگ کاروانیک
اطلاعات ترکیه
حسین آردم

آگوست 30, 2021 پذیرش تحصیلی | مهاجرت و اقامت تحصیلی | اپلای دانشجو ادامه مطلب آگوست 15, 2021 مهاجرت تحصیلی | اقامت تحصیلی | مهاجرت تحصیلی

بیشتر بخوانید »
اقامت ترکیه مهاجرت به ترکیه هلدینگ کاروانیک شرایط مورد نیاز برای اقامت در ترکیه شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه
ترکیه
حسین آردم

اقامت توریستی ، راحتترین نوع اقامت در ترکیه محسوب می شود. فرد خارجی بعد از ورود به کشور ترکیه می تواند به دو روشِ خرید یا اجاره خانه، اقامت موقت اخذ کند.

بیشتر بخوانید »
اقامت پرتغال و بررسی شرایط بهترین راههای اخذ اقامت پرتغال 2021 مهاجرت به پرتغال اقامت در پرتغال اقامت پرتغال هلدینگ کاروانیک
اطلاعات ترکیه
حسین آردم

تحصیل پزشکی در ترکیه و دریافت ویزای تحصیلی ترکیه و بررسی شرایط و هزینه های آن و امکان تحصیل رایگان در ترکیه

بیشتر بخوانید »