ویزای تحصیلی اسپانیا2021

ویزای تحصیلی اسپانیا

موضوعات

کشور اسپانیا یک مقصد محبوب برای دانشجویانی است که از طریق برنامه اراسموس که یک برنامه بورس تحصیلی فی مابین کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و اقدام به تبادل دانشجو میکنند می باشد. کشور اسپانیا برای افرادی که دنبال اخذ مدرک دانشگاهی می باشند نیز ایده آل است. همچنین مقصد اسپانیا به عنوان مقصدی تحصیلی برای دانشجویان خارجی می باشد. برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا تحصیل در اسپانیا نیاز به ویزای تحصیلی اسپانیا نیست. ولی برای دانشجویان خارجی که از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا می آیند نیاز به دریافت مجوز ورود به اسپانیا تحت عنوان ویزای تحصیلی اسپانیا دارند.در اسپانیا تحصیل هم به زبان اسپانیایی و هم انگلیسی امکان پذیر است. در ادامه ی مطلب هلدینگ مهاجرتی کاروانیک روند اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا را در اختیار شما قرار خواهد داد.

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان امکان پذیر می باشد بدین گونه که دانشجو با اخذ پذیرش مشروط یا کاندیشنال اقدام به دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا می کند. پرداخت شهریه این دوره برای هر ترم حدود 2000 یورو باید مورد توجه اقدام کننده قرار بگیرد. در غیر این صورت دانشجو برای تحصیل در اسپانیا نیاز به ارائه مدارکی دال بر دانش زبان انگلیسی یا اسپانیایی می باشد.

تحصیل لیسانس در اسپانیا

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی در اسپانیا به مدت 4 سال می باشد. که به زبان اسپانیایی می باشد و دانشجو باید تسلط کافی به این زبان را داشته باشد. همچنین دانشجوی مقطع لیسانس در کشور اسپانیا مجوز کار به مدت ده ساعت در هفته را دارد که حدود 80 تا 100 یورو درآمد او خواهد بود که بخشی از هزینه های دانشجویی او را پوشش می دهد.هزینه تحصیل در این مقطع حدود بین 750یورو تا2100یورو در سال متغییر است.

تحصیل فوق لیسانس در اسپانیا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در اسپانیا به زبان اسپانیایی و انگلیسی ارائه می شود. دانشجو نیازی به ارائه مدرک زبان برای دانشگاه ندارد ولی برای متقاعد کردن افسر سفارت نیاز است. و همچنین داشتن دانش زبانی به فرد کمک بیشتری در کشور مقصد خواهد کرد. دانشجوی مقطع فوق لیسانس در کشور اسپانیا مجوز کار 20 ساعت در هفته را دارد که حدود 160 تا 200 یورو درآمد او خواهد بود که کاملا هزینه های دانشجویی در اسپانیا را پوشش می دهد.هزینه تحصیل در این مقطع حدود 1300یورو تا 4300 یورو در سال متغییر است.

تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا

تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا به مدت 5 سال و زبان انگلیسی می باشد که 2سال آن شرکت در کلاسهای تخصصی و 3 سال دیگر آن جهت ارائه پایان نامه و دفاعیه در نظر گرفته شده است. در کشور اسپانیا برای مقطع دکترا بورسیه در نظر گرفته شده به مبلغ 1000تا 1200 یورو می باشد که اقدام برای آن پروسه ای سخت و مشکل می باشد پس ما توصیه میکنیم که روی آن حسابی باز نکنید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا به شرح زیر می باشد:

داشتن حداقل نمره 6.5 در آیلتس

داشتن مدرک دانشگاهی از دانشگاههای معتبر

داشتن مقالات بین المللی و یا تالیف کتاب

داشتن استادی مشاور جهت پشتیبانی از دکترا

هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا

زندگی دانشجویی در اسپانیا بستگی به شهر و محل اقامتتان دارد مسلما زندگی در کلان شهرها پر هزینه تر خواهد بود و حدودا هر ماه هزینه ها بین 500یورو تا 700یورو متغییر خواهد بود. که بخشی از این هزینه ها با کار دانشجویی قابل جبران است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا

دانشجویان ساکن کشورهای اتحادیه اروپا نیاز به دریافت مجوز ورود ندارند ولی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیاز به دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا دارند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا به شرح زیر می باشد:

– ارائه مدرک دیپلم و تمامی ریز نمرات آن با ترجمه اسپانیایی  برا مقطع لیسانس و ارائه مدارک بالاتر با ریز نمرات برای مقاطع بالاتر همراه با ترجمه رسمی به زبان اسپانیایی و مهر دادگستری.

– ارائه نامه انگیزشی در خصوص ادامه تحصیل در اسپانیا

– ارئه مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی در صورت لزوم

– ارائه مدرک هویتی و ترجمه آن ( شناسنامه و پاسپورت معتبر)

– ارائه نامه پذیرش از دانشگاه و خوابگاه جهت استقرار

– گواهی اشتغال به تحصیل اگر مشمول آن هستید

– ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه

– ارائه مدرکی دال بر پرداخت شهریه یک ترم یا یک سال متقاضی

– ارائه مدرک مالی معتبر جهت اثبات داشتن تمکن مالی برای زندگی دانشجوئی در اسپانیا که هم شامل هزینه های دانشگاه و هم زندگی می شود. حداقل 1000 دلار در هرماه واریزی در حساب شخصی نشان دهنده تمکن مالی شخص خواهد بود.

– ارائه نامه ای مبنی بر اعتبار بیمه مسافرتی شینگن شخص متقاضی به میزان پوشش ۳۰۰۰۰ یورو.

شرایط اقامت پس از تحصیل

دانشجوی خارجی در اسپانیا اجازه دارد 6 ماه تا یکسال به جست و جوی کار بگردد و پس از عقد قراردادکاری میتواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید. برا یافتن کار در اسپانیا نیاز به دانستن زبان اسپانیایی می باشد.لازم به ذکر است که تحصیل در اسپانیا برای یافتن کار و در ادامه اقامت اسپانیا می باشد. در کشور اسپانیا پس از 5 سال اقامت کاری می توان اقدام به اقامت دائمی نمود.

 

چکیده مطالب

1آیا محدودیت سنی برای تحصیل در اسپانیا وجود دارد ؟

برای تحصیل در اسپانیا ، محدودیت سنی وجود ندارد . آنچه که بیشتر از سن اهمیت دارد کاری است که فرد از زمان پایان تحصیل و یا در حین تحصیل در اسپانیا انجام می دهد .برای افرادی که گپ تحصیلی بالایی دارند نیاز است تا با نشان دادن سابقه کاری فرد در این سال ها، این گپ تحصیلی پوشش داده شود.

2مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا چیست؟

مدارک مورد نیاز معمولا در تمام سفارت خانه های اسپانیا در کشورهای مختلف مشابه است. دانشجویان باید وب سایت سفارت اسپانیا در تهران را چک نمایند. اصلی ترین مدارکی که ضروری است به سفارت اسپانیا ارائه دهید به شرح زیر است:
نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اسپانیا
پاسپورت معتبر
شناسنامه عکس دار
گواهی تولد
در نظر داشته باشید که هزینه های مربوط به اخذ ویزای دانشجویی وجود دارد. این هزینه ها باید همزمان با ارسال درخواست ویزای دانشجویی ارسال شوند. هزینه ها متفاوت هستند شما باید مطمئن باشید که پاسپورتتان حداقل 3 صفحه خالی داشته باشد.

3شرایط تحصیل در اسپانیا چگونه است؟

تحصیل در دانشگاه های اسپانیا ارائه دهنده آموزش عالی در چهار چوب برنامه تحصیلی که وزارت آموزش و پرورش ، علوم ، تحقیقات و ورزش کشور تعیین کرده، انجام می شود. زبان اصلی تدریس در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا عمدتا اسپانیایی، انگلیسی و یا تلفیقی از این دو زبان است، البته در مقطع کارشناسی رشته هایی هم وجود دارد که به زبان های خارجی دیگر (اغلب انگلیسی) برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

4آیا حضور دانشجو در سفارت اسپانیا الزامی است؟

کنسولگری اسپانیا در هر کشور الزامات خاص خود را دارد. با این وجود حضور متقاضی هم چنان در تمام کنسولگری های اسپانیا الزامی است.

اطلاعات مورد نیاز

اخبار و منابع
tara

اخذ اقاما یونان و اسپانیا و مقایسه شرایط و بررسی هزینه های هر کدام با یکدیگیر و مزایا و معایب آن ها توسط کارشناسان خبره

بیشتر بخوانید »
اخبار و منابع
tara

اقامت اسپانیا و پرتغال از طریق تمکن مالی و اخذ اقامت اسپانیا و پرتغال و مقایسه شرایط مختلف آن ها با هم از طریق هلدینگ مهاجرتی کاروانیک

بیشتر بخوانید »
اخبار و منابع
tara

ویزای تحصیلی( پزشکی در اسپانیا) موضوعات ویزای تحصیلی ( پزشکی در اسپانیا) اخذ ویزای تحصیلی، کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و از آب و هوایی معتدل

بیشتر بخوانید »