ویزای تحصیلی( پزشکی در اسپانیا)

موضوعات

ویزای تحصیلی
ویزای تحصیلی ( پزشکی در اسپانیا)

اخذ ویزای تحصیلی، کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و از آب و هوایی معتدل بهره برده است که هر ساله مهاجرین و گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. و از آن جمله داشتن فرهنگی غنی و سنتی رنگارنگ برای هر فرد خارجی جالب و مورد توجه است. دانشجویان زیادی از سراسر دنیا اسپانیا را مقصدی برای تحصیل انتخاب می کنند زیرا هزینه های زندگی در آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر و همچنین دانشگاههای دولتی این کشور تدریس رایگان ارائه می دهند که لازمه ورود به آن دانست زبان اسپانیایی است.

در این مقاله سعی شده راجع به شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا و همچنین تحصیلات رایگان پزشکی در اسپانیا موارد مهمی ذکر شودکه در ادامه همراه هلدینگ مهاجرتی کاروانیک خواهید بود

شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا

همانطور که در بالا نیز اشاره شد تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیا در دانشگاههای دولتی و رتبه بالای اسپانیا که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد، رایگان ارئه می گردد. که شما برای ورود به آن نیاز به دانستن زبان اسپانیایی دارید. و برای ورود به آن با گذراندن یک دوره یکساله و آزمون ورودی واجد شرایط تحصیل رایگان در اسپانیا در رشته پزشکی می شوید. دانستن زبان اسپانیایی به عنوان دومین زبان زنده دنیا که بعد از زبان انگلیسی در دنیا رواج دارد، یک سرمایه گذاری مناسب در جهت رشد اهداف شخصی و ورود به بازارهای کاری جهانی می باشد. بنابراین دانستن زبان اسپانیایی یک مزیت به حساب می آید که شما را نیز واجد شرایط تحصیلات رایگان در اسپانیا نیز می کند.

دوره یکساله پیش پزشکی در اسپانیا هم به زبان اسپانیایی و هم به زبان انگلیسی ارائه میگردد.  و بعد از قبولی در این آزمون که به شرح جدول زیر می باشد شما می توانید وارد دانشگاه شوید. علاوه بر این شما با داشتن نمرات خوب دیپلم می توانید 4 امتیاز کسب کنید و با کسب 4 امتیاز دیگر در آزمون شرط ورود به دانشگاه را به راحتی سپری کنید.

 

رشته پزشکی

حداکثر 12.5 از 14

با سن زیر 25 سال

حداکثر 6 از 14

با سن بالای 25 سال

حداکثر11 از 14

رشته دندانپزشکی

حداکثر 9.9 از 14

رشته داروسازی

رشته پزشکی 7 سال و رشته دندانپزشکی 5 سال و رشته پرستاری 4 سال در اسپانیا می باشد.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد. تحصیل رشته پزشکی در اسپانیا در دانشگاه های دولتی بعد از گذراندن دوره پیش پزشکی و قبولی در ازمون به صورت رایگان می باشد. ولی برای برخی از متقاضیان که حد نصاب نمره قبولی را کسب نکردند برخی از دانشگاه های خصوصی می توانند با زبان انگلیسی و یا اسپانیایی با پرداخت مبلغی شروع به تحصیل کنند که سالیانه هزینه ای بالغ بر 4تا 7 هزار یورو خواهد داشت.

این هزینه تحصیلی به نسبت دیگر کشورهای ارائه دهنده تحصیلات خصوصی پزشکی مبلغی مناسب به نظر می رسد.

هر دانشجو در اسپانیا می تواند 20 ساعت در هفته کار کند و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهد.

دانشگاه های پزشکی اسپانیا مورد تایید وزارت علوم ایران

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در اسپانیا

مدارک هویتی که شامل پاسپورت، عکس و غیره میشود

مدارک سلامتی

نامه پذیرش از دانشگاه

فرم های مربوط به درخواست ویزا

مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات آن ها

گردش مالی سه ماه قبل

مدارک مربوط به پرداخت شهریه دانشگاه در صورت نیاز

ارائه تمکن مالی برای یکسال زندگی در اسپانیا

شما برای تحصیل رایگان پزشکی در اسپانیا نیز باید تمکن مالی و گردش سه ماهه مالی به سفارت ارائه بدهید.زیرا در بدو ورود نیاز به گذراندن دوره پیش پزشکی دارید.

کار پس از پایان تحصیل در اسپانیا

شما با تحصیل در دانشگاهها و کالج های اسپانیا می توانید اجازه یکسال کاریابی دریافت کنید و یکسال تا 6 ماه اجازه دارید به دنبال شغل بگردید و پس از دریافت کارفرما و شغل اقدام به تبدیل ویزای خود به کاری کنید و در اسپانیا بمانید. برای یافتن کار در اسپانیا دانستن زبان اسپانیایی و ارتباط برقرار کردن با مردم شرط لازم است.

کالج های پزشکی معتبر اسپانیا

ویزای تحصیلی
ویزای تحصیلی ( اسپانیا)

چکیده مطالب

1Question #1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
2Question #2
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

اطلاعات مورد نیاز کانادا

اقامت ترکیه مهاجرت به ترکیه هلدینگ کاروانیک شرایط مورد نیاز برای اقامت در ترکیه شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه
ترکیه
admiiin

اقامت توریستی ، راحتترین نوع اقامت در ترکیه محسوب می شود. فرد خارجی بعد از ورود به کشور ترکیه می تواند به دو روشِ خرید یا اجاره خانه، اقامت موقت اخذ کند.

بیشتر بخوانید »

ثبت شرکت در دبی موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ ثبت شرکت در امارات امروزه به دلیل مهاجرت روز افزون ایرانیان به کشورهای عربی ، هلدینگ کاروانیک

بیشتر بخوانید »
اخذ پاسپورت برای مهاجرت ، اخذ پاسپورت دومینیکا و مزایای آن هلدینگ کاروانیک
پرتغال
modir

اخذ پاسپورت دومینیکا و مزایای آن موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ با توجه به افزایش مهاجرت ایرانیان ، هلدینگ کاروانیک شرایط اخذ پاسپورت برای مهاجرت و

بیشتر بخوانید »