مهاجرت به یونان

تمکن مالی

در این نوع اقامت نیازی به سرمایه‌گذاری دریونان نیست و فقط گردش مالی و اثبات توان مالی شما در کشور مبدا مورد تایید دولت یونان می باشد.

سرمایه گذاری در یونان

کشور یونان از لحاظ اقتصادی سیاسی اجتماعی در سالهای اخیر توانسته کشوری مستقل و خود محور و قوی از نظر اقتصادی تبدیل شود.

تحصیل در یونان

یونان به عنوان یک جمهوری توسعه یافته جزء کشورهای اروپایی می باشد که تحصیل در آن همواره مورد توجه دانشجویان خارجی بوده است.

ثبت شرکت در یونان

سرمایه گذاری در یونان از طریق ثبت شرکت یکی از روشهای دریافت اقامت است که با سرمایه ای حداقل معادل 250هزار یورو امکان پذیر است.

[soundcloud]https://soundcloud.com/user-662254775/jysndicknugz[/soundcloud]

سرمایه گذاری از

250.000 یورو

خرید ملک در یونان

دریافت اقامت

برای کل اعضای خانواده

قابلیت انعطاف و بدون

محدودیت در اقامت

امکان سفر به تمام

کشورهای عضو شینگن

معرفی شهرهای معروف یونان

درباره یونان

موضوعات

یونان

یونان کشوری اروپایی که در جنوب شرق این قاره واقع گردیده.همسایگان این کشور بلغارستان و آلبانی از سمت شمال و از سمت غرب با دریای یونان و از سمت جنوب با دریای اژه و از سمت شرقی نیز با ترکیه هم مرز می باشد.دارای جمعیت 10 میلیون و 72هزار نفر می باشد.

زبان مردم یونانی می باشد و آتن پایتخت آن است. که بازی های المپیک از آنجا آغاز گردیده و تا به حال میزبان دو دوره بازی المپیک بوده است. آب و هوایی معتدل دارد و اقتصادش بر پایه تولیدات داخلی و صنعت گردشگری می باشد.

واحد پول یونان یورو می باشد که نسبت به کشورهای اروپایی جزء کشورهای ارزان قیمت میباشد .

برنامه ویزای طلایی یونان که در ژوئیه 2013 راه اندازی شد ، در ازای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، ویزای اقامت پنج ساله را اعطا می کند. حداقل شرط اقامت وجود ندارد و فرزندان تا 21 سال در برنامه خانواده گنجانده شده اند. ویزا برای پنج سال اعطا می شود و اگر سرمایه گذاری در ملک حفظ شود ، هر پنج سال تمدید می شود. برای حفظ و تمدید ویزای سرمایه گذار نیازی به زندگی در کشور نیست. با این حال تابعیت تنها پس از هفت سال اقامت قابل دریافت است.

اقتصاد یونان

یونان به عنوان 48 مین کشور از نظر تولید ناخالص داخلی در دنیا شناخته می شود و همچنین از نظر توریستی جزء هشتمین کشور جهان است.بیشتر اقتصاد یونان بر اساس خدمات و مخصوصا خدمات توریستی می چرخد. میزان بیکاری در یونان 18 درصد و میزان تورم 3 درصد است. یک پنجم نیرو های کاری کشور یونان را مهاجرین و خارجی ها تشکیل داده اند. و در کل اقتصاد یونان سرمایه داری می باشد وبر مبنای بازار است. کشور یونان بخاطر موقعیت خوبی که دارد از سراسر دنیا سرمایه گذارانی را به سوی خود جذب نموده که باعث رشد سرمایه گذاری در بخشهای خصوصی شده و به اقتصاد این کشور کمک کرده بطوری که باعث رشد 25 درصدی بخش خصوصی شده است.

در گذشته یونان با برخی ورشکستگی های مالی و کسری بودجه مواجه بوده که توانسته تا به امروز خود را بازیابی کند و از کمکهای عضو اتحادیه اروپا استفاده نماید و شرایط اقتصادی خود را بهبود بخشد و نسبت به گذشته رشدی حاصل نماید و امید است که در آینده از شرایط بهتری برخوردار خواهد شد.

هزینه های زندگی در یونان 2020

هزینه زندگی در یونان با توجه به نوع و سبک زندگی و محل زندگی متغییر می باشد.

به طور کلی برای زندگی در یونان هزینه ها بین 600یورو تا 1500یورو متغییر است.

و جالب است که با وجود بالاتر بودن هزینه های زندگی در یونان نسبت به ایران هزینه های مسکن حدود 20 درصد ارزان تر است.

به شرح زیر می توان هزینه های زندگی در یونان را ماهانه بررسی نمود:

هزینه مسکن اجاره

600 تا 1200 یورو

هزینه خوراک

65 یورو

حمل و نقل

30 یورو

هزینه های انرژی

140 یورو

 

در زیر برخی از اقلام مهم که در هزینه های زندگی تاثیر گذار است ذکر می شود:

شیر یک لیتری 1.19 یورو

یک قرص نان 0.89یورو

برنج 1.55 یورو

پنیر 7.77 یورو

بنزین 1.45 یورو

تاکسی یک کیلومتر 0.77 یورو

بلیط مترو 1.29 یورو

اینترنت 10 مگ نامحدود 19.49 یورو

اجاره اپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

289یورو

اجاره آپارتمان یکخوابه در خارج از مرکز شهر 244یورو

تخم مرغ 12تا  2.92 یورو

موز یک کیلو 1.46 یورو

گوشت گاو یک کیلو 8.83 یورو

آب معدنی 0.50 یورو

بیمه و خدمات درمانی یونان

بیمه و خدمات درمانی در یونان با توجه به شغل و قرار گیری در طبقه شغلی خاصی انجام می گیرد.طبقه بندی شغلی در یونان به صورت گروهی از مشاغل در نظر گرفته شده است. شما در هر طبقه از این مشاغل قرار بگیرید می توانید از مزایای بیمه ای آن طبقه بهره مند شوید. سیستم خدمات درمانی به بخش های خصوصی و دولتی تقسیم می شود. که بخشهای دولتی شلوغتر و ارزان تر می باشد و باید صبور باشید. 

در مقایسه با برخی کشورهای پیشرفته سیستم درمانی یونان دارای ضعفهایی می باشد که در مقایسه با ایران بهتر است. خدمات بیمه در یونان به بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شود که بخش دولتی مشمول برخی از هزینه ها می شود  و در عین حال حق بیمه کمتری نیز پرداخت می کنید . 

در مقابل بیمه های خصوصی از حق بیمه بیشتری برخوردارند و در عین حال تمامی هزینه های درمانی شما را متقبل کی شوند و در برخی موارد خیلی بهتر از بیمه های دولتی هستند. در هنگام انتخاب بیمه درمانی خصوصی دقت کنید که بیمه ای را انتخاب کنید که شامل تمامی سنین شود و از یک سنی به بعد ارائه خدمات خود را معاف نکنند و همینطور برخی از آن ها شامل بیمه و خدمات درمانی در خارج از کشور هم می شوند . بنابراین برخی از بیمه های درمانی در یونان از سن 65 یا 70 به بعد را تحت پوشش قرار نمیدهند و یا خود به خود حق بیمه را افزایش داده و از زیر پوشش خارج می کنند.

بیمه خودرو در یونان

بیمه شخص ثالث در یونان لازم است و مابقی بیمه ها در کنار آن نیز می توان بیمه کرد. شما در یونان باید مدرک بیمه نامه خودرو را همه جا با خود ببرید و حتی در پارکینگ نیز بیمه نامه باید داخل ماشین قرار بگیرد. بیمه نامه نشان دهنده مسئولیت خودرو می باشد و همه اعتبار دارد. برای مسافرت به دیگر کشورهای اروپایی با ماشین خود باید به بیمه مراجعه کنید و برگه سبز بیمه دریافت کنید. که به شما اجازه میدهد با بیمه خود در دیگر کشورها اعتبار داشته باشید.

اگر دو خودرو در حادثه ای صدمه دیده باشند و هر دو راننده با یکدیگر به توافق برسند می توانند از فرم حل و فصل اختلاف دوستانه برای حادثه استفاده کنند.

هر دو راننده باید این فرم را کامل کرده و به بیمه گذار ضرف یک هفته ارسال کنند. و هر کدام یک نسخه از آن را نگه دارند.

مدارک لازم برای افتتاح حساب

هر کسی که یک بخواهد در یونان به عنوان یک فرد خارجی حساب بانکی باز کند نیاز دارد مدارک زیادی را ارائه نماید. مثلا باید مدارک رسمی خود را ترجمه و ترجمه رسمی کنید. و برخی بانکها مدارک را به زبان انگلیسی می پذیرند.

 

مدارک لازم:

 • گذرنامه
 • آدرس مربوط به محل زندگیتون
 • شماره مالیات AFM محلی
 • اظهارنامه مالیاتی از کشور محل اقامت قبلی شما
 • شواهد مربوط به حقوق و دستمزد شما – یا لیست پرداختهاتون و یا نامه ای از طرف کارفرمای شما
 • همچنین ممکن است از شما خواسته شود تا یک مرجع از بانک قبلی خود ارائه دهید تا اعتبار شما را نشان دهد و اظهارنامه ای را امضا کند که تأیید می کند که برای استفاده شخصی حساب کاربری باز می کنید و نه برای تجارت.

 

برای تکمیل مراحل افتتاح حساب بانکی خود، باید به صورت حضوری به یک بانک مراجعه کرده و گذرنامه خود را همراه داشته باشید. این امر به این دلیل است که بانک ها برای گرفتن هرگونه اطلاعات اضافی نیاز به نمونه امضا دارند و با همه دارندگان حساب جدید ملاقات می کنند بر این اساس، شما می توانید اکثر روند را به صورت آنلاین تکمیل کنید. پس از اتمام کار شما فقط هنگام ورود به یونان باید با شعبه بانک محلی خود تماس بگیرید تا برنامه خود را تمام کنید و حساب خود را فعال کنید.

 

خرید واجاره ماشین

بر اساس توافقنامه ای که بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا برقرار شده است تمامی کالاهای عضو اتحادیه بدون گمرکی می توانند اقدام به خرید و فروش در کشورهای عضو کنند. بنابراین شما خیلی راحت و ارزانتر از ایران به  ماشینهای اروپایی دسترسی دارید. و طبق این قرار داد ماشینهای اروپایی که گمرکی ندارند ارزانتر از ماشین های آمریکایی و ژاپنی هستند. در کشوری مانند یونان می توانید تعداد زیادی از نمایندگی های خودرو های مختلف را مشاهده کنید. که در سطح شهر و کشور فراوان هستند.
برای اینکه بتوانید در یونان خودرو خریداری کنید نیاز به داشتن اقامت از یونان یا اتحادیه اروپا هستید. و همچنین داشتن گواهی نامه بین المللی برای خرید کفایت میکند و نیازی به داشتن گواهی رانندگی یونان ندارید ولی برای رانندگی نیاز دارید.

اجاره خودرو در یونان با توجه به زمان اجاره که در فصول خلوت یا فصول پر تردد باشد متفاوت است و بین 25 یورو تا 35 یورو برای هر روز محاسبه می شود.

گواهینامه رانندگی

شما با گواهی نامه ایرانی در یونان نمی توانید رانندگی کنید و گواهی نامه بین المللی نیز قثط با شرایط خاصی قابل استفاده می باشد. ولی با گذراندن مراحلی نسبتا سخت می توانید گواهی نامه رانندگی یونان را دریافت کنید.

مدارک لازم برای دریافت گواهی نامه:

 • پرداخت هزینه 2400 یورویی
 • 9 قطعه عکس
 • برگه اقامت دائم
 • شناسنامه
 • برگه تاییدیه چشم پزشکی
 • برگه تشخیص گروه خونی
 • برگه سلامت بدنی
 • داشتن سن بالاتر از 18+
 • شرکت در جلسه آیین نامه رانندگی
  • 8 جلسه 1 ساعته
 • شرکت در جلسه امتحان عملی
  • 5 جلسه 2 ساعته
 • قبولی در امتحان آیین نامه رانندگی
  • شامل 40 تست
 • قبولی در امتحان شهری
 • آدرس دقیق محل سکونت
 • آدرس کد پستی
 • برگه پایان خدمت سربازی

امنیت در یونان

کشور یونان به عوان 39 مین کشور امن دنیا در لیست 169 نفری کشورهای امن دنیا قرار دارد. و دولتمردان یونانی تمام تلاش خود را می کنند که کشوری امن برای هموطنان و علی الخصوص برای توریست ها داشته باشند و با این حال باید رعایت برخی موارد مانند کیف قاپی را داشته باشید. و برخی جرایم مانند وجود خطر در حمل و نقل عمومی و حملات تروریستی کمتر دیده شده است. ولی پلیسهای یونانی در همه جای شهر و کشور وجود دارند و خاطری امن برای شما ایجاد می کنند . برای ارتباط گرفتن با پلیس های یونانی به زبان انگلیسی مسلط باشید.

تشابهات فرهنگی یونان و ایران

مردم ایران و یونان از نظر فرهنگی و ارزشهای فرهنگی و مذهبی شباهت های زیادی با هم دارند. و مانند مزدم ایران احترام زیادی برای مذاهب قائل هستند. و علاقه خاصی به پیزا دارند که گویا مانند مردم خود ایران هستند.

موسیقی های سنتی بخشی از زندگی مردم کشور یونان است که در ایران نیز دیده می شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی کشور یونان یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته آرامش را به مردم خود هدیه دهد.

موارد ممنوعه در یونان

حرف زدن با صدای بلند در این کشور ممنوع است و عمل ناپسند تلقی می شود و همچنین در صورتی که مهارت خاصی در رشته خاصی ندارید حق ورود به بازار کار آن را به صورت رسمی ندارید.

فرهنگ یونانی و اعیاد

بیشتر مراسم و فرهنگ مردم یونان ریشه در مذهب ارتدوکسی دارد.کلیسا برای مردم یونان نقش مهمی دارد.نام فرزندان خود را از سنت و اجدادشان می گیرند و تا قبل غسل تعمید آن را به زبان نمی آورند.

در یونان بجای جشن گرفتن برای تولد برای نام گذاری مذهبی جشنی با شکوه می گیرند. ازدواج‌های خارج از کلیسا هر چند که عروس و داماد در مراسم‌ مذهبی شرکت نکنند بسیار نادر است.

 

عید پاک به عنوان مهمترین روز مقدس برای یونانیان می باشد. و چهل روز قبل عید پاک روزه میگیرند که شامل نخوردن محصولات حیوانی می باشد. البته مردم امروزه خیلی پایبند این روزه داری و چهل روز نیستند. بخصوص جوانان که مسائل سلامتی اهمیت می دهند و پایبند این چهل روز نیستند.معمولا همه در روز دوشنبه عید پاک به بیرون رفته و اقدام به بادبادک بازی کرده و از خوردن غذاهای گیاهی و دریایی مجاز لذت می برند. جشن عید پاک به مدت یکهفته می باشد که د ادامه شامل چند جشن دیگر هم میشود. در این هفته می شود عمیقترین سنتهای یونانی را تجربه کرد.

جشن کریسمس هم در یونان برگزار می شود ولی مانند عید پاک محبوبیت ندارد و سنت باز کردن کادو در بین آن ها وجود ندارد بلکه سنت رد و بدل کردن کادو بین آن ها بیشتر رواج دارد. یونانیان در روز 6 ژانویه که به ظهور مسیح معتقدند صلیبها را به آب و رودخانه می سپارند و در انتها شنا گران شجاع آن ها را از آب می گیرند.

روز مریم مقدس که در روز 15 آگوست است در بین یونانیان محبوبیت خاصی دارد. و در سرتاسر کشورشان فستیوال های مذهبی داخل کلیساها برگزار می شود که مردم را به خوردن غذا و نوشیدنی و رقص دعوت می کنند.

روز بیست و پنجم مارس نیز یکی از تعطیلات ملی بزرگ یونان بوده که پیروزی این کشور علیه ترکیه را جشن می‌گیرد. در این روز جنگ‌های استقلال طلبی یونان به پایان رسید. رژه‌های بزرگی در کل کشور برگزار می‌شوند که در آن‌ها افراد نظامی و بچه‌های مدرسه‌ای شرکت دارند.

روز بیست و هشتم اکتبر به روز اوچی شهرت داشته و جواب رد دادن یونانیا به ایتالیایی ها را در جنگ جهانی دوم جشن می گیرند که در این روز رژه های متعددی انجام می دهند.

در تابستان فستیوال های متعددی در یونان برگزار می شود که معروف ترین آن ها در آتن و در تئاتر هرود آتیکوس با هنرنمایی هنرمندان معروف دنیا انجام میگیرد.

فستیوال اپیداوروس نیز بسیار محبوب می باشد. و در تئاتری باستانی برگزار می شود.

اطلاعات مورد نیاز یونان

سرمایه گذاری ژاپن برای ثبت شرکت سرمایه گذاری در ژاپن اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری مهاجرت به ژاپن با سرمایه گذاری سرمایه گذاری در ژاپن برای ثبت شرکت هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات ژاپن
حسین آردم

عناوین سرمایه گذاری ژاپن برای ثبت شرکت / آیا با سرمایه گذاری ژاپن برای ثبت شرکت می توان اقامت این کشور را بدست آورد؟ حداقل میزان سرمایه گذاری ژاپن برای

بیشتر بخوانید »
سرمایه گذاری در ژاپن اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری مهاجرت به ژاپن با سرمایه گذاری سرمایه گذاری در ژاپن برای ثبت شرکت هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات ژاپن
حسین آردم

عناوین سرمایه گذاری در ژاپن / آیا با سرمایه گذاری در ژاپن می توان اقامت این کشور را بدست آورد؟ حداقل میزان سرمایه گذاری در ژاپن

بیشتر بخوانید »
اقامت ژاپن با ازدواج مهاجرت به ژاپن با ازدواج اقامت ژاپن از طریق ازدواج مهاجرن به ژاپن و اخذ اقامت دائم ژاپن زندگی در ژاپن از طریق ازدواج هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
ازدواج در ژاپن
حسین آردم

عناوین اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن این مقاله در جهت اطلاع شما عزیزان هلدینگ مهاجرتی کاروانیک نوشته وتقدیم شما سروران گرامی میگردد .به طور

بیشتر بخوانید »
ارتباط با مشاوران کاروانیک