مهاجرت به کانادا

روش های زیادی برای اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا وجود دارد که هر کدام دارای مزیت ها و معایبی هستند. هلدینگ کاروانیک محبوبترین و بهترین روشهای مهاجرت را ارائه میدهد و مشاوران این مجموعه برای راهنمایی بیشتر در خدمت شما هستند

خرید بیزینس در کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

تحصیل در کانادا

ویزای خوداشتغالی کانادا

مهاجرت به روش اکسپرس انتری

ویزای کارآفرینی کانادا

سرمایه گذاری از

250.000 یورو

خرید ملک در کانادا

دریافت اقامت

برای کل اعضای خانواده

قابلیت انعطاف و بدون

محدودیت در اقامت

امکان سفر به تمام

کشورهای عضو شینگن

درباره کانادا

موضوعات

کانادا

کانادا به زبان سرخپوستی یعنی دهکده یا سرپناه، کشوری پهناور در شمال قاره آمریکا می باشد. که از شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام، و در شمال با اقیانوس منجمد شمالی و در جنوب با ایالت متحده آمریکا هم مرز می باشد. مساحت این کشور وسیع 9 میلیونو 984 هزار کیلومتر مربع است. دومین کشور پهناور جهان است. و مرز کانادا با آمریکا طولانی ترین مرز دنیا می باشد. پایتخت کانادا، اتاوا است. و بزرگترین شهر آن تورنتو است. جمعیتی حدودا بالغ بر 37 میلیون و 700 هزار نفر دارد.

حکومت کانادا

کانادا دارای یک دموکراسی پارلمانی فدرالی است. و یک پادشاهی مشروطه نیز دارد که ملکه الیزابت دوم می باشد. ساختار حکومتی کانادا از یک پادشاه، دولت فدرالی، دو مجلس سنا و عوام ، دولت ایالتی و فرماندار کل تشکیل شده است. این کشور توسط دولت های مستقل از هم اداره می شود که در زیر مجموعه یک دولت فدرالی کلی قرار می گیرند. ملکه انگلستا، الیزابت دوم به عنوان ملکه کانادا نیز می باشد و با امضای او قانون رسمیت پیدا می کند.

پایتخت سیاسی این کشور در اتاوا قرار دارد که مجلس فدرال و خانه فرماندار کل که نماینده ملکه انگلیس است در آن قرار دارد.

اقتصاد کانادا

اقتصاد کانادا از دو بخش دولتی و خصوصی تشکیل شده است. بخش خصوصی توسط مردم اداره می شود. و بخش دولتی که توسط مدیرانی منتخب از بخش دولت ادره می شوند تحت نظارت دولت و فدرال و ایالت هستند. اکثر مشاغل کانادا در بخش خصوصی می باشد اگرچه استخدام های دولتی اخیرا زیاد شده و افرادی را در بخش های حمل و نقل، بیمارستان، مدارس، بخشهای عمومی و موزه ها به کار گماشته اند.

نرخ بیکاری در کانادا در سال 2017 ، 5.9درصد بوده است که تا به امروز رو به کاهش بود.

کانادا بخش های مختلف اقتصادی را شامل می شود. و هر ایالت و استانی با توجه به برخورداری از موقیت و جمعیت از اقتصاد خاص خود برخوردار است. بخش خدماتی در کانادا دو سوم اقتصاد را تشکیل می دهد و برخورداری از وسعت زیاد و وجود منابع طبیعی و زمین های گسترده نیز بخش عمده ای از اقتصاد کاناداست. از موارد دیگر اقتصادی می توان به تولیدات صنعتی و مصرفی کانادا و همچنین بخش املاک اشاره کرد.

منابع طبیعی:

از منابع طبیعی می توان به وجود نفت، گازو زغال سنگ اشاره کرد که کانادا در استخراج نفت جزو سومین کشورها و در تولیدات گازی جزو چهارمین کشورهای جهانی و همچنین از نظر تولیدات کشاورزی حرفی برای گفتن در سطح جهانی دارد. منابع طبیعی عمدتا در ایالت آلبرتا واقع شده اند و ایالت ساسکاچوان میزبان تولیدات کشاورزی می باشد.

فناوری اطلاعات:

ای تی و ای تی سی در کانادا از بازار پر رونقی برخوردار است و بین دو استان تورنتو و ونکور در این حوزه رقابتهای زیادی وجود دارد. بسیاری از افراد در این حوزه از آمریکا ایالت سیلیکون ولی به کانادا مهاجرت کرده اند و از طریق ویزای استارت آپ مشغول به فعالیت هستند. بیش از دو سوم محصولات این حوزه از کانادا صادر می شود.

کشاورزی:

کانادا پنجمین تولید کننده و صادر کننده محصولت کشاورزی در جهان می باشد. از هر هشت شغل در کانادا یک شغل مربوط به کشاورزی می شود. ایالت ساسکاچوان به کشت گندم و ایالت کبک به تولید شیره افرا شهرت دارند.

صادرات :

بیشترین اقلام تجارتی کانادا شامل تولیدات انرژی، مواد معدنی، محصولات کشاورزی، تولیدات مصرفی و فلزات می شوند. همه این موارد اول به آمریکا صادر می شود و بعد به دیگر کشورها. زیرا بزرگترین و نزدیکترین مشتری کانادا، آمریکا می باشد.

 

در کل کانادا بدلیل برخورداری از منابع طبیعی وسیع، وجود بنادر بزرگ در اقیانوس های بزرگ دنیا و برخورداری از جمعیتی نسبتا متخصص و جذب نیروهای متخصص حرفه ای توانسته از نظر اقتصادی رشدی چشم گیر داشته باشد. همچنین کانادا عضو سازمان های همکاری اقتصادی و توسعه و عضو گروه جی8 می باشد. که توانسته از این همکاری ها نیز منافعی بدست آورد.

اطلاعات مورد نیاز

ثبت شرکت در دبی موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ ثبت شرکت در امارات دبی یکی از مهمترین شهر های امارات متحده عربی است و به دلیل

بیشتر بخوانید »

اخذ پاسپورت دومینیکا و مزایای آن موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ دومینیکا دومینیکا، کشور جزیره‌ای کوچک در واقع در حوزه دریای کاراییب شرقی است. این جزیره

بیشتر بخوانید »

کشور استرالیا سرمایه گذاری در استرالیا کشور استرالیا از لحاظ اقتصادی سیاسی اجتماعی در سالهای اخیر توانسته کشوری مستقل و خود محور و قوی از نظر

بیشتر بخوانید »