مهاجرت به ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

کشور یونان از لحاظ اقتصادی سیاسی اجتماعی در سالهای اخیر توانسته کشوری مستقل و خود محور و قوی از نظر اقتصادی تبدیل شود.

کار در ترکیه

سرمایه گذاری در یونان از طریق ثبت شرکت یکی از روشهای دریافت اقامت است که با سرمایه ای حداقل معادل 250هزار یورو امکان پذیر است.

تحصیل در ترکیه

یونان به عنوان یک جمهوری توسعه یافته جزء کشورهای اروپایی می باشد که تحصیل در آن همواره مورد توجه دانشجویان خارجی بوده است.

سرمایه گذاری از

250.000 یورو

خرید ملک در یونان

دریافت اقامت

برای کل اعضای خانواده

قابلیت انعطاف و بدون

محدودیت در اقامت

امکان سفر به تمام

کشورهای عضو شینگن

معرفی شهرهای معروف یونان

درباره ترکیه

موضوعات

کشور ترکیه که نصف اروپایی و نصف اوراسیایی می باشد و به لحاظ قرارگیری تنگه بوسفر یا تنکه بوغاز یکی از شاهراه های حیاتی آبی دنیا می باشد. و صنعت توریسم این کشور به دلیل داشتن جزیره های زیبا و ساحل های شنی به صوص در جنوب این کشور و همچنین صنعت پارچه و مد بسیار حائز اهمیت می باشد و سالیانه گردشگران بسیاری جهت دیدن از مکان های تاریخی موزه مسجد ایا صوفیه کاخ توپکاپی موزه استانبول و غیره به این کشور سفر می کنند.

هزینه زندگی در ترکیه در سال 2021

هزینه زندگی در ترکیه به عوامل متعددی همانند نرخ تورم ، میزان درآمد خانوار ، قدرت خرید مردم ، سبک زندگی افراد و محل زندگی آنها بستگی دارد. میانگین ماهانه هزینه زندگی 1 نفر در ترکیه 2.500 الی 3000 لیر می باشد.

میانگین درآمد در ترکیه

میانگین درآمد در ترکیه فروشنده حرفه ای :    سالیانه 130.000  لیر

کارگر ساختمانی :                                            سالیانه 95.000  لیر    

بازاریاب :                                                       سالیانه 80.000  لیر

حداقل درآمد در ترکیه در سال 2018 ماهیانه 2.000 لیر می باشد.

اقتصاد ترکیه

در سالهای اخیر به علت ثبات سیاسی ترکیه و ورود سرمایه گذاری خارجی این کشور رشد اقتصادی مثبتی داشته است ولی با وجود کرونا کشورهای توریستی که متکی به صنعت توریسم بودند از جمله ترکیه بیشترین ضربه را خورده اند و با توجه به اینکه اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و صنعتی است که هر روز به وسعت این حوزه ها افزوده می شود.

کشاورزی – صنایع گوناگون – ارتباطات- ساخت و ساز – گردشگری و خدمات مالی و بانکی از مهمترین زمینه های فعالیت اقتصادی ترکیه است.

حداقل دستمزد

حداقل دستمزد ناخالص برای یک کارگر ساده در ترکیه بر طبق قانون کار و برای 30 روز بطور ناخالص به ازای 45 ساعت کار در یک هفته با توجه به اینکه هفته ای 1 روز مرخصی داشته باشد که روزی 7 ساعت و 50 دقیقه کارکرد می شود ماهی 2900 لیر حقوق در نظر گرفته شد.

اجاره خانه

قیمت اجاره خانه در ترکیه به شهر – محله – ابعاد و مشخصات خانه بستگی دارد – اجاره ماهیانه از ماهی 1000 لیر به بالا است. خانه ها به دو صورت مبله و خالی اجاره داده می شود.

بعنوان مثال در یک مجتمع نوساز با تمام امکانات رفاهی استخر ، زمین بازی کودکان ، سالن ورزشی یک واحد تکخواب و مبله را به قیمت حدود 1000 لیر به بالای 1200 لیر اجاره می شود کرد.

در ترکیه امکان رهن خانه وجود ندارد.  اجاره خانه چند روزه ، یک ماهه ، 3 ماهه ، و یکساله می باشد و در ترکیه چیزی بعنوان پول پیش وجود ندارد و بجای آن از مستأجر ودیعه دریافت می گردد. ودیعه جهت خانه های خالی 1 ماه اجاره و  خانه های مبله 2 ماه اجاره می باشد که در آخر اتمام قرارداد در صورتیکه خسارتی به خانه وارد نشده باشد همان مبلغ هنگام تخلیه عودت داده خواهد شد.

بیمه و تسهیلات درمانی ترکیه

یکی از مهم ترین مواردی که جهت زندگی و اخذ اقامت کشور ترکیه لازم و ضروری است دریافت بیمه درمانی است.

بیمه دولتی : مخصوصاً کارآفرینان و افرادی می باشد که بصورت رسمی و قانونی در شرکت های دولتی و خصوصی ترکیه استخدام می شوند. افرادیکه اقدام به ثبت شرکت و سرمایه گذاری نموده اند و همچنین افرادیکه در شرکتهای رسمی ترکیه بصورت قانونی مشغول به فعالیت می شوند و حق بیمه آنها توسط کارفرما پرداخت می شود.

بیمه خصوصی: برای افراد خارجی توسط شرکت های خصوصی صادر می شود و اگر جهت اخذ اقامت کشور ترکیه اقدام نموده اید حتما باید بیمه درمانی را برای خود و خانواده دریافت نمایید.

مزایای بیمه درمانی: ویزیت پزشک – انواع آزمایشگاه – رادیولوژی – تصویربرداری – هزینه های مختلف عمل و بستری در بیمارستان – درمان های سرپایی – هزینه خرید دارو می باشد.

خدمات بانکی و مالی

نرخ سود بانکی ترکیه در سال 2020 به شدت کاهش پیدا کرد به طوریکه اشخاصی که  از طریق اخد اقامت ترکیه در این کشور ساکن بودند و در بانک زراعت ترکیه  با نرخ 20% سود سپرده گذاری کرده بودند ولی مجددا با کاهش سود مواجه شدند.

در صورتیکه فرد حتی موفق به اخذ اقامت ترکیه نشده باشد می تواند با در دست داشتن پاسپورت خود و به دنبال آن طی کردن مراحل در بانک زراعت ترکیه حساب ارزی لیری یا دلار و یورو افتتاح نماید.

افتتاح حساب بین المللی در ترکیه برای ایرانیان بدون اقامت فقط در بانک زراعت امکان پذیر می باشد.

بانکهای دیگر بدون اقامت برای فرد حساب باز نمی کنند .

مدارک لازم جهت افتتاح حساب در ترکیه

اصل و کپی گذرنامه ، اخذ کد مالیاتی از اداره مالیات ، افتتاح حساب در بانکهایی به غیر از زراعت ، داشتن کارت اقامت الزامی می باشد ، به همراه داشتن حداقل مبلغ 2000 دلار جهت افتتاح حساب.حضور شخص الزامی می باشد و فقط ارزهای دلار – یورو – لیر می توانید حساب باز کنید و ارزهای دیگری مورد قبول نمی باشد. در ابتدا باید حساب لیر باز و بعد حساب یورو و دلار باز کنید. مبلغ 2000 دلار که بابت افتتاح حساب باز می کنیم این مبلغ یعنی 1 الی 3 ماه بلوکه می باشد ولیکن در این مدت سود به آن تعلق می گیرد.

سود سپرده بانکی در سال 2020 در بانک زراعت 12% که با کسر مالیات 4 درصدی 8 درصد شده است. سود سپرده گذاری یورو و دلار از 5% به 1.5 درصد کاهش پیدا کرده است.

گواهینامه رانندگی خرید ماشین

گواهینامه رانندگی در ترکیه همانند سایر کشورها زمانیکه فرد وارد سن 18 سالگی می شود اخذ می گردد. شرایط اخذ گواهینامه رانندگی در ترکیه:

الزام شرایط سنی – الزام دریافت آموزش – الزام برخورداری از سلامت جسمی – الزام ثبت نام با استفاده از مدارک معتبر هویتی شخص – الزام شرکت در آزمون کتبی و عملی – الزام واریز هزینه های لازم

خرید ماشین

هر فرد خارجی که اقامت ترکیه را دارد بصورت نرمال می تواند ماشینی خریداری نماید.

مواردیکه بابت خرید خودرو مهم است:

1- باید مالیات بر جاده را که سالیانه است پرداخت نماید.

2- فقط اعضای خانواده خریدار می تواند از این خودرو استفاده نمایند.

3 – هیچ شخص ترکی نمی تواند از این نوع ماشینها که معافیت دارند را تهیه کند. این نوع فقط مخصوص اتباع خارجی است که از معافیت خرید خودرو برخوردار هستند می باشد.

4 – خودروهایی که پلاک آبی دارند یعنی معاف از مالیات هستند.

5- ماشین خریداری شده باید ظرف 3 ماه از تاریخ خرید در دفاتر ثبت ترافیک ثبت شود.

امنیت

ترکیه به دلیل توریستی بودن یکی از کشورهایی است که هر ساله میزبان توریست ها و مسافرانی است که به این کشور سفر می کنند و این امر باعث شده دولت ترکیه به امنیت شهرها بسیار اهمیت دهد از ارتش ترکیه می توان بعنوان یکی از قدرتمند ترین ارتشهای جهان یاد کرد. در سیستم قضایی این کشور تعهدات قانون سوئیس ، قانون جنایی ایتالیا و قانون بازرگانی آلمان را اعمال می باشد.

قوانین

در قدم اول بحث قانون جدید زندگی در ترکیه لازم است بدانید ترکیه آداب و رسوم آن شباهت بسیار زیادی با مردم ایران دارد و قوانین آن هم به ایران نزدیک است.

موارد ممنوعه

موارد ممنوعه در ترکیه از جمله اشیاء غیر مجاز اسلحه و مواد مخدر و داروهایی نیز هستند که ورود آن به ترکیه ممنوع می باشد. بیش از هر چیز حجم زیاد از هر نوع دارو حتی داروهای ساده مثل استامینوفن غیر مجاز می باشد. ورود هرگونه داروی آرام بخش ، داروی ترک اعتیاد ، ماری جوانا ، ویکی و سودانه ، ترامادول ، بنادریل ، جز داروهای غیر مجاز می باشد.

فرهنگ کشور

ترکیه با توجه به مجاورت با کشورهای اروپایی و اوراسیایی بودن فرهنگی اروپایی ندارد. ترکیه از آئین های سنتی و تاریخ غنی برخوردار است و کشوری کاملاً سنتی است. سنت هایی اصیل و اسلامی که ریشه در باورها و علایق مردم داشته که ترکها به شدت به آن پایبندند. ترکیه تنها کشور جهان است که نیمی از آن در آسیا و نیم دیگر آن در اروپا واقع شده است. کشوری مدرن که هنور رد پاهایی از گذشتگان همچون امپراطوری بزرگ عثمانی و روم باستان در عقاید و فرهنگ آن به چشم می خورد.

زبان ترکیه ترکی استانبولی است و خیلی محدود به زبان های انگلیسی – فارسی یا عربی صحبت می کنند. مردم ترکیه از صحبت کردن درباره ملیت و تاریخ کهنشان غرور و شعف می کنند.

مهد کودک ترکیه

قبل از هر چیز باید بدانید که در صورت اخذ اقامت ترکیه و داشتن کارت اقامت به راحتی می توانید فرزندانتان را در مدارس و یا مهد کودک های ترکیه ثبت نام کنید از طرفی رفتن فرزندان شما به مهد کودک و ارتباط با بچه های ترک باعث می شود خیلی زود زبان ترکی را یاد بگیرند. امروز بیشتر مهدکودک های ترکیه معلم انگلیسی دارند و کودکان در کنار زبان ترکی ، انگلیسی یاد می گیرند. هزینه مهد کودک یعنی 400 تا 800 لیر است. که شامل غذا و لباس فرم نیز می شود. برای ثبت نام اولین قدم داشتن اقامت یا شهروندی ترکیه است. و قدم دوم ثبت آدرس خود در اداره نفوس است که برای ثبت آدرس باید قبض های آب – برق یا گاز که بنام سرپرست خانواده می باشد و کارت اقامت تمام اعضاء خانواده به اداره نفوس محل خود که در ساختمان کای مکاملیک یا فرمانداری است بروید و ثبت کنید. زمان ثبت نام از هفته سوم ماه هازیران یعنی همون اواخر خرداد شروع می شود و تا شروع سال تحصیلی ادامه دارد. سن فرزندان جهت مهد کودک باید 3 سال کامل باشد و ابتدایی از 6 سال به بالا را قبول می کنند.

تحصیل در مدارس ترکیه

خانواده های ایرانی جهت تحصیل فرزندانشان در مدارس ترکیه سه گزینه  پیش رو دارند.

1- تحصیل در مدارس دولتی ترکیه ، 2 – تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه ، 3 – تحصیل در مدارس ایرانی ترکیه در مدارس دولتی که به زبان ترکی ارائه شود کلاسها مختلط و رایگان می باشد.

2- در مدارس بین المللی آموزش در این مدارس به زبان انگلیسی ارائه می شود و شهریه سالیانه آن حدود ده هزار دلار می باشد و برای ثبت نام در آن باید در آزمون ورودی مدرسه شرکت کرد.

در مدارس ایرانی ترکیه که در شهر استانبول و آنکارا واقع شده است برای دانش آموزانی توصیه می گردد که به زبان ترکی استانبولی تسلطی ندارند. ثبت نام در این مدارس از اول تیرماه آغاز و نحوه آموزش مطابق با سیستم آموزشی ایران می باشد. شهریه سالیانه این مدارس بین 500 تا هزار دلار متغیر است.

 

اطلاعات مورد نیاز یونان

سرمایه گذاری ژاپن برای ثبت شرکت سرمایه گذاری در ژاپن اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری مهاجرت به ژاپن با سرمایه گذاری سرمایه گذاری در ژاپن برای ثبت شرکت هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات ژاپن
حسین آردم

عناوین سرمایه گذاری ژاپن برای ثبت شرکت / آیا با سرمایه گذاری ژاپن برای ثبت شرکت می توان اقامت این کشور را بدست آورد؟ حداقل میزان سرمایه گذاری ژاپن برای

بیشتر بخوانید »
سرمایه گذاری در ژاپن اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری مهاجرت به ژاپن با سرمایه گذاری سرمایه گذاری در ژاپن برای ثبت شرکت هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات ژاپن
حسین آردم

عناوین سرمایه گذاری در ژاپن / آیا با سرمایه گذاری در ژاپن می توان اقامت این کشور را بدست آورد؟ حداقل میزان سرمایه گذاری در ژاپن

بیشتر بخوانید »
اقامت ژاپن با ازدواج مهاجرت به ژاپن با ازدواج اقامت ژاپن از طریق ازدواج مهاجرن به ژاپن و اخذ اقامت دائم ژاپن زندگی در ژاپن از طریق ازدواج هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
ازدواج در ژاپن
حسین آردم

عناوین اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن این مقاله در جهت اطلاع شما عزیزان هلدینگ مهاجرتی کاروانیک نوشته وتقدیم شما سروران گرامی میگردد .به طور

بیشتر بخوانید »
ارتباط با مشاوران کاروانیک