مهاجرت به اسپانیا

تمکن مالی

با ارائه مستندات میزان دارایی خود اقامت اسپانیا را به دست می آورد و پس از ورود به این کشور بررسی شرایط به بیزینس خاصی مشغول گردد

سرمایه گذاری در اسپانیا

کشور یونان از لحاظ اقتصادی سیاسی اجتماعی در سالهای اخیر توانسته کشوری مستقل و خود محور و قوی از نظر اقتصادی تبدیل شود.

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان امکان پذیر می باشد و دانشجو با اخذ پذیرش مشروط یا کاندیشنال اقدام به دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا می کند.

ثبت شرکت در اسپانیا

با ثبت شرکت امکان اقامت یکساله به شما خواهد داد که قابل تمدید است و بعد از 5 سال فعالیت اقتصادی در آن کشور امکان دریافت پاسپورت وجود دارد.

سرمایه گذاری از

500.000 یورو

خرید ملک در اسپانیا

دریافت اقامت

برای کل اعضای خانواده

قابلیت انعطاف و بدون

محدودیت در اقامت

امکان سفر به تمام

کشورهای عضو شینگن

معرفی شهرهای معروف اسپانیا

درباره اسپانیا

موضوعات

اسپانیا

اسپانیا در شبه جزیره ایبری قرار دارد که در سمت جنوب غربی قاره اروپا می باشد.

عضو اتحادیه اروپاست و از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق در ارتباط است و از سمت شمال و شمال شرقی با فرانسه و خلیج بیسکای در ارتباط بوده و همچنین از غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس در ارتباط می باشد.

زبان مردم اسپانیایی می باشد و جمعیتی بالغ بر 46 میلیون و 752هزار نفر دارد. و پایتخت آن مادرید است.

جزایر اسپانیا شامل جزایر بالئاری در دریای مدیترانه و جزایر قناری در اقیانوس اطلس می‌باشد.

اقتصاد اسپانیا

اسپانیا چهارمین اقتصاد در زمینه منطقه یورو و پنجمین اقتصاد اتحادیه اروپا می باشد.

اسپانیا عضو بسیاری از سازمان های اقتصادی می باشد و مراکز صنعتی و توریستی بیشترین منبع درآمد تولیدات آن می باشد.

در کشور اسپانیا پس از بحران مالی همه گیر که در اروپا رخ داد شاهد خسارت هایی بر پیکر اقتصاد اسپانیا بودیم و از سال 2008 تا به اکنون دولتمردان آن در تلاش هستند که این خسارت های وارده را به حداقل برسانند و تولید ناخالص داخلی را افزایش دهند.

 در سالهای 2009 تا 2013 ما شاهد افت تولید ناخالصی اسپانیا بودیم که نشان دهنده کاهشی معادل 9درصدی است. طبق قرار داد اتحایه اروپا به منظور کمک برای رشد اقتصادی اعضا ، کمکی معادل بر 100 میلیارد یورو به اسپانیا رسید. که منجر به بهبود بحران مالی و بانکی اسپانیا گردید. و اسپانیا با به کارگیری این مبلغ توانست بخشی از نقدینگی مربوط به بانکهایش که در معرض خطر بودند نجات دهد.

کشور در سال 2016 اسپانیا با انجام برخی اصلاحات توانست سطح رشد اقتصادی خود را به درصد پیش بین شده قبلی یعنی 3.2 درصد رشد دهد. رشد اقتصادی اسپانیا در سال 20015 نیز به هماند رصد رسیده بود. بنابراین تولید ناخالص داخلی اسپانیا در این سالها به میزان بالایی رسید و توانست تقریبا 2درصد اقتصاد جهانی را به خود اختصاص دهد. برخی موسسات مهم اقتصادی دنیا با این روند اقتصادی اسپانیا انتظار رشد بیشتر در سالهای آتی را داشتند.

اقتصاد اسپانیا بیشتر بر پایه خدمات می باشد. و بعد از بخش صنعت ، انرژی ، مسکن و کشاورزی به ترتیب بیشترین سهم را در تولید ناخالص داخلی اسپانیا دارند.

بخش خدمات اسپانیا حدود 75درصد تولید را در اختیار خود دارد. بخش گردشگری که یکی از اجزای خدمات می باشد از مهمترین بخشهای آن بحساب می آید که رشدی 10 درصدی را داشته است.

سهم بخش صنعت در تولید ناخالص داخلی در اسپانیا 18 درصد برآورد شده است که دارای زیرساختهایی قوی و متنوع می باشد. مهمترین قسمتهای صنعتی اسپانیا شامل کشتی سازی، خودرو، پزشکی، ماشین های صنعتی، صنایع فلزی و شیمیایی می شود.

مهم ترین کالاهای صادراتی اسپانیا شاما دخانیات، خودرو، محصولات غذایی می باشد.بخش مسکن و ساخت و ساز که حدود 5درصد تولیدات ناخالص داخلی اسپانیا را تحت پوشش قرار می دهد از بخش های پر بازده اقتصادی به حساب می آید.

2و نیم درصد از تولید ناخالص داخلی اسپانیا نیز متعلق به بخش کشاورزی می باشد.و ضرفیت بالایی برای توسعه اقتصادی اسپانیا دارد.

در حال حاضر یکسری اتفاقات مانند خروج انگلیس از اتحادیه و سیاست های ترامپ علیه اروپا برخی مشکلات داخلی و خارجی برای اسپانیا ایجاد گردیده که روند رو به رشد اسپانیا را مختل می کند.

هزینه های زندگی در اسپانیا

زندگی در اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه های کمتری در بر دارد و در عین حال امکانات خوبی برای زندگی نیز دارد. و درکل زندگی در شهرهای کوچکتر هزینه های کمتری دارد. از جمله شهرهای کم هزینه تر و با امکانات می توان به والنسیا و سویا اشاره کرد.در زیر به برخی جنبه های مختلف هزینه در اسپانیا اشاره میکنیم.

 

متوسط هزینه های زندگی یک فرد مجرد در اسپانیا 650 یورو در ماه است. و متوسط هزینه اجاره یک خانه در اسپانیا که خارج از مادرید و بارسلونا باشد 400یورو می باشد.هزینه تحصیل نیز به طور متوسط بین 700 تا 7000یورو متغییر می باشد.

هزینه حمل و نقل

بلیط یکطرفه مترو1.40یورو

تاکسی 3.05یورو

1 لیتر گازوئیل
1.25 یورو

 

هزینه های انرژی به طور متوسط
114.46یورو

اینترنت ماهیانه 39.88یورو

هزینه باشگاه 36.32یورو

هزینه متوسط برای لباس 27.39یورو

یک جفت کفش نایک 69.43یورو

یک لیتر شیر 0.78یورو

قرص نان 0.93یورو

برنج یک کیلو 0.96یورو

بیمه و خدمات درمانی اسپانیا

خدمات درمانی بیمه در اسپانیا برای همه بصورت یکسان و عادلانه رفتار میکند. بدین صورت که تمامی افرادی که تابعیت یا غیر تابع اسپانیا باشند می توانند برای دریافت کارت بهداشت که به اختصار EHC خوانده میشود اقدام کنند. شما به عنوان یک فرد خارجی اگه قصد حضور در اسپانیا دارید قبل از ورود به خاک اسپانیا نیز می توانید برای بیمه خود اقدام کنی. تمامی روند دریافت این کارت بهداشتی بصورت آنلاین و غیرحضوری می باشد و هزینه ای نیز ندارد. روند دریافت کارت معمولا دو ماه بطول می انجامد. شما برای دریافت این کارت باید نام و تاریخ تولد و شماره اجتماعی خود را وارد نمایید. پرداخت هزینه های درمانی توسط بیمه اجتماعی اسپانیا بصورت 60-40 می باشد یعنی 60درصد هزینه ها را متقبل می شود و شما 40 درصد آن را پرداخت می نمایید. خدمات دندانپزشکی شامل حال بیمه نمیشود و بصورت جداگانه باید پرداخت گردد. ولی شما با پرداخت حق بیمه ای اضافه می توانید خدمات دندان پزشکی خود را نیز بیمه کنید. و در کل خدمات پزشکی اسپانیا خدماتی با کیفیت و نسبت به کشورهای دیگر اروپایی ارزان تر می باشد. برخی از خدمات و هزینه های آن در زیر شرح داده شده است.

ویزیت پزشک عمومی 35یورو

درمان واریس 1400یورو

جرم گیری 330یورو

 در اسپانیا برخی شرکتهای بیمه خصوصی نیز یافت می شود که حق بیمه ای بالاتر و درصد پوشش بالاتری دارند. شما برای برخی از بیماریهای ممکن است به آن ها احتیاج پیدا کنید بنابراین با مقداری تحقیق می توانید یک شرکت بیمه مناسب برای خود پیدا کنید تا بخشی از هزینه های بیماری شما را پوشش دهند.

و درکل شخصی که در یکی از شرکتهای اسپانیا مشغول به کار باشد پس از 6 ماه تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. و برخی از کارفرمایان هستند که بجای پرداخت بیمه به اشخاص مبلغ آن را پرداخت می کنند. و شخص خودش می تواند با مراجعه به دفاتر تامین اجتماعی اسپانیا اقدام به پرداخت حق بیمه خود نماید.

بیمه خودرو در اسپانیا

در اسپانیا اگر شما بدون بیمه نامه اقدام به رانندگی کنید جرمی بزرگ مرتکب شده اید و پلیس می تواند خودروی شمار ثبت و ضبط نماید. مگر اینکه شما جرمه ای معادل 840یورو تا 3000یورو پرداخت کنید و بیمه نامه ای جدید خریداری کنید و از ضبط شدم خودروی خود جلوگیری نمایید. در اسپانیا بیمه نامه های معمول شامل شخص ثالث یعنی فرد آسیب دیده و آتش سوزی و سرقت می شود. و علاوه بر این ها بیمه نامه های جامعتری نیز وجود دارد که آسیب های ناشی از تصادف و صدمات بر خودرو را شامل می شوند.

مدارک لازم برای افتتاح حساب

شما به عنوان یک خارجی حتی با نداشتن اقامت نیز می توانید در اسپانیا حساب باز نمایید و به امور خود بپردازید. که نیازی به مبالغ اولیه زیادی نیز ندارند. هزینه کمسیون برای افراد غیر مقیم ممکن است در این بانکها زیاد باشد. حضور فیزیکی برای باز نمودن حساب بانکی در اسپانیا ضروری است.

مدارک لازم:

نامه اقامت شما یا نداشتن اقامت در اسپانیا

شماره تامین اجتماعی یا NIE

توصیه نامه از بانک قبلی خود

اثبات اشتغال یا اظهارنامه مالیاتی

گذرنامه و مدارک هویتی

گواهینامه رانندگی

شما با ترجمه گواهی رانندگی ایرانی خود و مهر سفارت اسپانیا می توانید به مدت دو ماه در اسپانیا رانندگی کنید ولی برای ادامه باید اقدام به دریافت گواهینامه نمایید. شرایط گرفت گواهینامه در اسپانیا مانند دیگر کشورهای اروپایی می باشد و مراحلی نسبتا مشکل دارد. رانندگی در کشور اسپانیا بشدت سختگیرانه است و رعایت مقررات آن ضروری است و جریمه های سنگینی برا تخطی از آن در نظر گرفته شده است. دانستن زبان اسپانیایی کمک زیادی به شما می کند تا بتوانید مراحل گذراندن دریافت گواهی نامه را به راحتی طی کنید و از تابلوهای راهنمای سطح شهر بهره بجویید.

مدارک لازم برای دریافت گواهی نامه:

پرداخت هزینه 1500 یورویی گواهینامه

 برگه سلامت جسمانی و بینایی
سه قطعه عکس 4*6
18 سال سن تمام

تستی شامل 50 سوال برای آیین نامه رانندگی
 آزمون عملی در اتوبان و شهر
امتحان امداد و نجات شخصی
3 ساعت کلاس فنی
 آدرس دقیق محل سکونت
 داشتن برگه اقامت

امنیت در اسپانیا

کشور اسپانیا ششمین کشور امن جهان شناخته می شود. و هم رده کشورهایی مثل ژاپن، سوئیس، سوئد و اندونزی و سنگاپور می باشد. و در اروپا به عنوان چهارمین کشور امن شناخته می شود. همین امنیت اسپانیا باعث شده خیل عظیمی از جمعیت خواهان مهاجرت و زندگی در آن شوند. جرم  وجنایت در این کشور کم است و در سال 2017 از بین 163 کشور امن جهان اسپانیا رتبه 23 را کسب نمود.

همچنین کشور اسپانیا به مهاجر پذیر بودن نیز شهرت دارد که 6 میلیون مهاجر را بین سالهای 2000 تا 2008 پذیرفته است.

تشابهات فرهنگی اسپانیا و ایران

ایران و اسپانیا در برخی آیین و سنت ها مشابه هم عمل می کنند. برای نمونه اسپانیایی ها مردمی خونگرم و مهمان دوست هستند درست مانند ایرانیان و اهل مهمانی های و جشن های خانوادگی هستند که به هر مناسبتی دور هم جمع شده و نهاد خانواده در اسپانیا مانند ایران مهم و بزرگ است. خوشامد گویی اسپانیایی ها مانند ایرانیان شامل دست دادن روبوسی می باشد و اگر به خانه یک اسپانیایی دعوت میشوید انتظار استقبال گرمی از او داشته باشید و هم اینکه برای او کادویی از جنس شیرینی و نوشیدنی ببرید. این هدایا در اسپانیا مانند ایران متداول است.

فرهنگ اسپانیا و اعیاد

فرهنگ و هنر اسپانیا دارای قدمتی طولانی و تاریخی است که همواره تحت تاثیر دیگر کشورهای اروپایی بوده. این کشور فرهنگی غربی دارد و کشوری لاتین می باشد. و تمامی جنبه های مختلف فرهنگ رومی بر این سرزمین را می توانید ببینید. جنبه های مختلف فرهنگی از هنر تا غذا و کشاورزی ، موسیقی و غیره تحت تاثیر کشورهای مدیترانه بوده است. 44 مکان تاریخی در این کشور ثبت جهانی یونسکو می باشد. و بعد از ایتالیا و چین جزو سومین کشور در این رده می باشد.

د رطول تاریخ هنرمندان اسپانیایی جنبش های متعدد هنری را رقم زده اند که از معروف ترین آن ها که میان عوام نیز شهرت دارد پابلو پیکاسو می باشد. که با هنر خود جنبشی جدید در هنر مدرن قرن بیستم ایجاد نمود. هرچند که قبل و بعد از او نیز هنرمندان سرشناسی از اسپانیا سر برآورده اند. در حوزه موسیقی و رقص اسپانیا همیشه در جهان سر دم دار نوع خاصی از موسیقی و رقص بوده بنام فلامنگو که در واقع این نوع فرهنگ برخاسته از منطقه ای غربی در آندلس اسپانیا می باشد که امروزه کل اسپانیا را با آن می شناسند ولی در واقع در دیگر نقاط اسپانیا زیاد رواج ندارد.

هر سال تابستان جشنواره سونار که یک جشنواره موسیقی است که در زمینه موسیقی پاپ و تکنو فعالیت میکند در اسپانیا برگزار می شود. و دیگر جشنواره موسیقی که مربوط به راک و رقص می باشد بنام بنیکاسیم نیز هر ساله در این کشور برگزار می شود. و ساز گیتار کلاسیک ریسه ای اسپانیایی دارد.

یکی از تفریحات اسپانیایی ها سنت گاو بازی می باشد. که ریشه در قدمت و تاریخ این کشور دارد. و بسیاری از گردشگران برای تماشای آن به اسپانیا یفر میکنند. ولی امروزه این بازی از سوی طرفداران حقوق حیوانات کاری ناپسند شمرده شده و کم کم بین جوانان جذابیت خود را از دست داده است. و جوانان این کشور بیشتر به تماشای فوتبال و طرفداری از تیم های محبوب خود علاقه دارند. و این علاقه در همه جای اسپانیا با وجود تیم هایی قوی که در سطح جهانی مطرح هستند قابل مشاهده است.

روزها و اعیاد مهم در اسپانیا شامل موارد زیر می شود

ششم ژانویه روز پادشاهان در اسپانیا می باشد که جشن گرفته می شود.

روز عید پاک و روز مریم مقدس از مراسمات مذهبی مردمان اسپانیا می باشد که هر ساله جشن گرفته میشود.

روز کارگر و روز قانون اساسی نیز از اعیاد این کشور به حساب می آید.

و از مراسمات مذهبی به تولد مسیح، عروج مسیح میتوان اشاره کرد.

فستیوال گوجه فرنگی نیز یک فستیوال با مزه در اسپانیا است که از سال 1945 آغاز گردیده و تا به امروز محبوب تر شده و در آن همه به هم گوجه پرتاب می کنند. حتی دولت در این روز کامیون های حامل گوجه بین مردم روانه می کند تا با مردم در این روز به جشن بپردازد.

کشاورزی اسپانیا

زمین ه ای اسپانیا به دو روش مورد بهره برداری قرار می گیرند.

زمین هایی که با تکیه بر کشت بدون آبیاری و تنها بوسیله بارندگی به عنوان منبع آب مورد استفاده قرار می گیرند که 85 درصد کل زمین در زیر کشت را تشکیل می دهند. 

مناطق حاصل خیز به روش کشت با آبیاری مورد استفاده قرار می گیرند.

دولت امیدوار است سطح زیر کشت را دو برابر کند.

با وجود اینکه 17 درصد سطح زیر کشت زمین های کشاورزی در اسپانیا به روش آبیاری مورد استفاده قرار می گیرنداما 40 تا 45 درصد ارزش خالص کل محصولات آبیاری و 50 درصد حجم کل صادرات مربوط به این بخش از کشاورزی است.

زعفران ایرانی: ایران با داشتن بیش از 95درصد تولید زعفران محصولش را به 45 کشور صادر می کند. اسپانیا با اختصاص حدود یک چهارم واردات این محصول ایرانی یکی از کشورهایی است که بیشترین سهم را در تجارت خارجی زعفران ایرانی دارد. اسپانیا زعفران ایرانی را به 140 کشور دنیا بنام خود صادر می کند.

گردشگری اسپانیا

در طی 4 دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است. بطوری که به دومین صنعت گردشگری بزرگ بدل شده است و در سال 2006ارزش آن حدود 40 میلیارد یورو بوده است. آثار تاریخی و فرهنگی، موقعیت جغرافیایی و امکانات رفاهی باعث شده تا گردشگری به یکی از صنایع اصلی و هم چنین منبع درامد و اشتغال برای این کشور بدل شود. هتل های اسپانیایی از لحاظ سطح رتبه بندی از دیگر کشورهای اروپایی بالاتر قراردارند.

اطلاعات مورد نیاز اسپانیا

سرمایه گذاری ژاپن برای ثبت شرکت سرمایه گذاری در ژاپن اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری مهاجرت به ژاپن با سرمایه گذاری سرمایه گذاری در ژاپن برای ثبت شرکت هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات ژاپن
حسین آردم

عناوین سرمایه گذاری ژاپن برای ثبت شرکت / آیا با سرمایه گذاری ژاپن برای ثبت شرکت می توان اقامت این کشور را بدست آورد؟ حداقل میزان سرمایه گذاری ژاپن برای

بیشتر بخوانید »
سرمایه گذاری در ژاپن اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری مهاجرت به ژاپن با سرمایه گذاری سرمایه گذاری در ژاپن برای ثبت شرکت هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات ژاپن
حسین آردم

عناوین سرمایه گذاری در ژاپن / آیا با سرمایه گذاری در ژاپن می توان اقامت این کشور را بدست آورد؟ حداقل میزان سرمایه گذاری در ژاپن

بیشتر بخوانید »
اقامت ژاپن با ازدواج مهاجرت به ژاپن با ازدواج اقامت ژاپن از طریق ازدواج مهاجرن به ژاپن و اخذ اقامت دائم ژاپن زندگی در ژاپن از طریق ازدواج هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
ازدواج در ژاپن
حسین آردم

عناوین اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ژاپن این مقاله در جهت اطلاع شما عزیزان هلدینگ مهاجرتی کاروانیک نوشته وتقدیم شما سروران گرامی میگردد .به طور

بیشتر بخوانید »
ارتباط با مشاوران کاروانیک