سرمایه گذاری اسپانیا از طریق خرید ملک

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک 2021

موضوعات

ویزای سرمایه گذار اسپانیا

از آن دسته مهاجرت هایی که منجر به اخذ اقامت اسپانیا و گلدن ویزا می شود خرید ملک و املاک و مستغلات می باشد و از جهاتی مورد توجه بسیاری از مردم گشته است. در سالهای اخیر سرمایه گذاران خارجی و بین المللی بطور میانگین 49000 ملک در کشور اسپانیا خریداری کرده اند. و بر طبق منبع موثق مرکز اطلاعات دفاتر اسناد رسمی این کشور مردمان کشور انگلستان بیشتری خریداران بوده اند .و خرید اموال در اسپانیا را به میزان 16% به خود اختصاص داده اند. 

امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک ، همواره برای همه کشورها وجود ندارد. اما اسپانیا این امکان را فراهم کرده است. و با سرمایه گذاری می توان اقامت خود و بطور دسته جمعی به همراه تمامی اعضای تحت سرپرستی خود به این کشور مهاجرت کنند. هلدینگ کاروانیک مفتخر می باشد راهنمایی اشخاص متقاضی در باب این موضوع و در امور مختلف مهاجرتی را به شما عزیزان ارائه نماید.

اکنون زمان خوبی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اسپانیا می باشد. و بعضی مناطق از پتانسیل بالایی برخوردار هستند. بطور کلی چشم اندازهای مثبت به بازار مسکن اسپانیا دامن زده است و از سال 2016 ملک با فروش رکورد در سال 2018 افزایش یافته است.

اسپانیا در جنوب غرب قاره اروپا و در مرز باریک این قاره با قاره آفریقا قرار دارد. و با دو کشور فرانسه و پرتغال همسایه می باشد. دارایی سواحل گسترده ای در هر دو دریای مدیترانه در شرق و جنوب و نیز اطلس در شمال دارد. اسپانیا دارای آب و هوای بسیار مطبوع مدیترانه ای می باشد. و یکی از مقاصد مهم گردش گردی و جهان گردی به شمار می رود.

شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک و یا گلدن ویزای اسپانیا می باشد که با خرید ملک در اسپانیا می توانید اقامت و تابعیت این کشور را دریافت نمود.

1- در کشور اسپانیا شما می توانید مبلغ حداقل 150 هزار یورو ملک خریداری کنید تا بتوانید اقامت یک ساله خود و سپس بعد از آن دو اقامت دو ساله و پس از گذشت 5 سال اقامت دائم کشور اسپانیا را دریافت کنید.

2- اما برای گلدن ویزای اسپانیا می بایست ملک یا املاکی با ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کنید. زمانی که اقدام به خرید ملک می کنید از همان ابتدا کشور اسپانیا برای شما اقامت دائم صادر می کند.

در روش خرید ملک در اسپانیا پس از گذشت 10 سال می توانید جهت دریافت حق شهروندی ،تابعیت یا پاسپورت اسپانیا اقدام نمائید.

اما اقامت از طریق خرید ملک مزایای دیگری نیز همراه دارد مثلاً اقامت اروپایی برای کل اعضای خانواده – مسافرت آزادانه به اغلب کشورهای جهان / کار و زندگی و تحصیل آزادانه در اتحادیه اروپا – اقامت اروپایی در عرض 60 روز – مهاجرت بدون زبان – مهاجرن بدون محدودیت سنی – مالکیت 100% و سرمایه گذاری مطمئن – امکان زندگی در یک کشور زیبا و امن با سطح بالایی از استانداردهای زندگی – تردد سریع و آسان به حوزه شنگن و بسیاری از کشورهای دنیا – افتتاح حساب نزد بانک های معتبر بین المللی و دسترسی به سیستم مالی جهانی و …

شرایط خریداری ملک در کشور اسپانیا

یکی از روشهای سرمایه گذاری خرید ملک می باشد. اتباع خارجی نیز می توانند نسبت به خرید ملک در اسپانیا اقدام نمایند و پس از آن نسبت به اخذ اقامت کشور اسپانیا اقدام نمایند. خریدار ملک ابتدا به ساکن هزینه ای معادل 6000 یورو جهت رزرو ملک مورد نظر خود پرداخت می نماید. سپس شرکت سازنده و یا فروشنده ملک فرصتی در حدود 40 تا 55 روز به خریدار می دهد تا الباقی هزینه را بپردازد.

فرآیند خرید ملک در کشور اسپانیا در سال 2021

1- یافتن ملک مناسب

2- چانه زنی و گرفتن تخفیف روی قیمت ملک

3 – پرداخت پس انداز

4 – استخدام وکیل (این نماینده و وکیل قانونی اسپانیایی هلدینگ کاروانیک شما را راهنمایی و یاری می دهد)

5- درخواست NIE

6- افتتاح حساب

7 – حضور در جلسه

8 – پرداخت قیمت

9 – دریافت کلید ملک

10- دریافت کامل ملک

* پس از پرداخت کامل قیمت ملک فروشنده و خریدار می بایست جهت عقد قرارداد خرید به یکی از دفاتر اسناد رسمی در این کشور مراجعه و ملک بصورت قانونی به خریدار واگذار گردد.

مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک 2021

خریدار ملک می تواند اول با اخذ ویزا توریستی تایپ (C) وارد کشور اسپانیا گردد. و از املاک و پروژه های در حال ساخت و یا ساخته شده دیدن کند. با انتخاب گزینه به دریافت کد NIE (یعنی هر آنچه به اتباع خارجی اجازه داده می شود تا از سیستم بانکی اسپانیا صرفاً به جهت شروع تبادلات مالی خود در حالی که هنوز اقامت آن کشور را بدست نیاورده است استفاده نماید). با دریافت این کد مبلغ اولیه یا همان ثمن معامله به حساب مالک ملک یا پروژه انتقال می یابد. و پس از آن یک مهلتی حدوداً 30تا 60 روز برای امور اداری مثل اخذ ویزای بلند مدت اقامتی و در پی آن افتتاح رسمی حساب و نهایتاً انتقال کامل پول به اسپانیا و پرداخت آن وجود دارد.

خریدار پیشنهاد می دهد ، فروشنده پیشنهاد را قبول می کند، خریدار 10% قیمت را پیش پرداخت می کند ،خریدار ضامن پیدا می کند ، قرارداد فروش امضا می شود ، قیمت کل و مالیات بر ملک پرداخت می شود.

این پروژه ها بسته به عواملی همچون خصوصیات پروژه در اسپانیا از طرفی و شرایط شخصی متقاضی خارجی از طرفی دیگر به دو بخش کمتر از 500000 یورو (خرید ملک به متراژ کافی به ازای افراد خانواده) و بیشتر از 500000 یورو (ویزای طلایی) تقسیم و دسته بندی می شوند ، ضمناً این نکته را بایدنظر داشت علاوه بر هزینه خرید ملک ، هزینه های دیگر همچون مالیات – ثبت اسناد رسمی – بیمه – وکیل – مترجم و غیره – نیز می باید لحاظ گردد.

1- اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک با متراژ کافی

رایج ترین نوع خرید ملک در اسپانیا اینست که باید به تناسب تعداد افراد اعضای خانواده باشد. به همین دلیل در این روش متراژ ملک نیز مهم تر از قیمت است. در این نوع روش متقاضی می تواند از وام های بانکی برخوردار شود. مدت زمان این پروسه در این روش 300 تا 450 روز معادل 10 تا 15 ماه می باشد که در این روش خرید ملک ، شخص خریدار به هیچ وجه اجازه کار کردن ندارد مگر آن که شرایط لازم و کافی را در خصوص ورود به بازار کار در اسپانیا داشته باشد. حداقل منبع در این روش خرید ملک 160000 یورو می باشد و این نکته را متذکر می شویم شخص متقاضی باید حداقل 6 ماه در سال را در این کشور حضور داشته باشد.

خرید ملک در اسپانیا (ویزای طلایی)

گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی در خصوص خرید ملک برای اشخاص خارجی در مجلس کشور اسپانیا به تصویب رسیده است، طبق این قانون هر شخص خارجی با خرید ملکی به ارزش 500000 یورو یا بالاتر اقامت کشور اسپانیا را از طریق خرید خانه واحد تجاری و یا زمین می تواند بدست بیاورد.

در این روش خرید ملک شخص خریدار خارجی نباید از وام بانکی به هیچ وجه ممکن استفاده کند و پروسه و زمان خیلی کمتر و ارائه مجوز ورود از زمان ورود از دیگر مزیت های این نوع خرید ملک در کشور اسپانیا می باشد.

یکی از مزایای خرید ملک در اسپانیا این است که شرط حضور ندارد.

* هلدینگ کاروانیک هزینه های مربوط به خرید ملک در اسپانیا را بطور تخصصی جهت اطلاع ارائه می نماید:

هزینه های مرتبط به خرید ملک در کشور اسپانیا                          شرح و توضیحات

هزینه های مرتبط با دفترخانه ، مالیات سند و ثبت زمین                بین 1% تا 2.5%

مالیات بر نقل و انتقال مالکیت ملک                                        بین 6% الی 10 % (املاک موجود)

هزینه های حقوقی (مثل VAT)                     VAT یا مالیات بر ارزش افزوده تا 10% برای املاک جدید

                                                                1% تا 2%

درصد (%) کمیسیون نماینده املاک                      3% از قیمت نهایی فروش

مدارک لازم جهت احذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

1- ارائه گواهی بانکی دال بر موجودی حساب به میزان خرید ملک

2- ارائه پاسپورت معتبر

3- ارائه گواهی عدم سوء پیشینه 

4- ارائه ویزا توریستی 3 ماه اسپانیا

5- ارائه سند ملکی خریداری شده

6- ارائه گواهی آزمایش های پزشکی


مزایای خرید ملک در اسپانیا

* فرد می تواند در بانک های اروپایی افتتاح حساب کند

* امکان تحصیل در اسپانیا بصورت رایگان پس از اخذ اقامت این کشور

* خرید معاف از پرداخت مالیات سالانه خواهد بود

* با این روش گرفتن ویزای کشورهای دیگر کار آسانی می باشد.

* متقاضی به همراه خانواده اجازه آزادانه سفر کردن در حوزه شنگن را دارا می باشد.

* متقاضی حق سکونت در اسپانیا خواهد داشت

* هیچ اجباری برای کار کردن و راه اندازی کسب و کار در اسپانیا در روش غیر از گلدن ویزا وجود ندارد.

* ویزای مولتی را می توان تهیه کرد و بعد از چند سال برای تمام افراد خانواده خود امکان اقامت را فراهم آورد.

* با داشتن ویزای مولتی می توان جهت اقامت موقت و در پی آن اقامت دائم اروپا اقدام نمود.

* بعد از گرفتن اقامت بلافاصله فرزندان می توانند در این کشور به تحصیل بپردازند.

* اگر فرد به مدت 5 سال بدون وقفه در اسپانیا زندگی کند اقامت دائم را می تواند از این کشور دریافت نماید.

* اگر فرد به مدت 10 سال بدون وقفه در اسپانیا زندگی کند و اقامت قانونی داشته باشد می تواند تابعیت و حق شهروندی و پاسپورت اسپانیا را اخذ کند.چکیده مطالب

1حداقل میزان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور اسپانیا چه مبلغی ست؟

اقامت در اسپانیا تحت ویزای سرمایه گذار جدید برای سرمایه گذاران که حداقل 500،000 یورو در املاک و مستغلات خرید ملک خرج کرده اند، اعطا می شود.

2آیا سرمایه گذاری در اسپانیا منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود؟

بسته به نوع روش سرمایه گذاری، معمولا افراد با تمدید اقامت تا پنج سال، واجد شرایط برای اخذ اقامت دائم این کشور می شوند.

3در ویزای گلدن ویزا آیا حتما باید ملک خریداری شده مسکونی باشد؟

خیر می تواند هر گونه ملکی باشد.

اطلاعات مورد نیاز

اخبار و منابع
tara

اخذ اقاما یونان و اسپانیا و مقایسه شرایط و بررسی هزینه های هر کدام با یکدیگیر و مزایا و معایب آن ها توسط کارشناسان خبره

بیشتر بخوانید »
اخبار و منابع
tara

اقامت اسپانیا و پرتغال از طریق تمکن مالی و اخذ اقامت اسپانیا و پرتغال و مقایسه شرایط مختلف آن ها با هم از طریق هلدینگ مهاجرتی کاروانیک

بیشتر بخوانید »
اخبار و منابع
tara

ویزای تحصیلی( پزشکی در اسپانیا) موضوعات ویزای تحصیلی ( پزشکی در اسپانیا) اخذ ویزای تحصیلی، کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و از آب و هوایی معتدل

بیشتر بخوانید »