دکترا در استرالیا

تحصیل دکترا در استرالیا

موضوعات

دکترا در استرالیا

تحصیل دکترا در استرالیا

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری بین 3 تا 5 سال است. 3 عنوان دکتری در استرالیا عبارت است از: PhD و یا DPhi که در واقع یکی هستند و مخفف عبارت (Doctorof Philosophy) می باشند و EdD که مخفف (Doctor of Education) می باشد که این مورد تا حدودی تخصصی تر می باشد. 

1-مهم ترین ویژگی تحصیل در ین دوره آن است که چنانچه با بورسیه تحصیلی همراه شود در حقیقت نوعی اشتغال به حساب می آید و در نتیجه دانشجو دیگر نیازی به کار همزمان با تحصیل نداشته و از شرایط مطلوبی برای ادامه تحصیل و زندگی برخوردار می شود.

2- دوره دکتری در استرالیا تا حدود زیادی مشابه با برنامه های دکتری PhD در انگلستان است. 

– انجام تحقیقات و ارائه پایان نامه که تمرکز آن بر موضوع و پروژه خاص با تحقیقات مرتبط با آن است. 

– انتخاب موضوع، تحقیق جامع بر متون مرتبط، انجام آزمایشات و تفسیر و آنالیز داده ها و نهایتاً ارائه یافته ها عمده مراحل طی این دوره می باشد.

3- دوره دکتری در کشور استرالیا به طور تمام وقت Full time : 3 تا 4 سال 

(طول این دوره می تواند متناسب با بورسیه افزایش یابد) 

4- میزان هزینه های تحصیل و زندگی در دوره دکتری، از یک سو به خاطر شرایط برتر نسبت به سایر کشورها از نظر کیفیت آموزشی و توانمندیها و امکانات موجود و از سوی دیگر به دلیل پرداخت شهریه تا حدودی بالاتر است و در زمان انتخاب با توجه به نوسانات ارز، آخرین تطابق ها مدنظر قرار گیرد.

* توجه 

به دو نکته توجه شما جلب می شود:

1- هزینه های زندگی غیر از شرایط حاکم، تا حدودی به نحوه زندگی خود دانشجو نیز بستگی دارد و در واقع مدیریت هزینه ها نکته ای است که می باید به آن توجه شود. 

2- انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی برای مقطع تحصیلی دکتری در استرالیا وجود دارد که می تواند هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را جوابگو بوده و برای دریافت آن اقدام شود.
– بسیاری از دانشگاه های کشور استرالیا، بورسیه های اختصاصی خود را دارند و موقعیت هایی را در مقطع دکتری به علاوه کمک مالی (fund) را ارائه می کنند.
– امکان استخدام در طول دوران تحصیل در دانشگاه محل تحصیل برای بسیاری از دانشجویان وجود دارد و به عنوان کارمند همان دانشگاه فعالیت می کنند و از حقوق برخوردار می شوند.
– امکان انعقاد قرارداد گرنت پژوهشی با دانشگاه داشته و از امکان تدریس برای دانشجویان مقاطع تحصیلی پایین تر از جمله این قرارداد است.

Endeavour Scholarship چیست؟

دولت استرالیا، نوعی بورسیه که دربرگیرنده هزینه تحصیل، اقامت و سفر به این کشور می باشد را برای مقطع تحصیلی دکتری ارائه می کند که دریافت آن بسیار سخت است و به تعداد محدودی ارائه می شود.
عوامل دریافت بورسیه تحصیلی دکتری در استرالیا:
1- داشتن مدرک تحصیلی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر کشور خود
2- نمره 7 در مدرک زبان انگلیسی آیلتس
3- برخورداری از یک استاد راهنما از دانشگاه های استرالیا و موافقت وی برای پشتیبانی از پایان نامه (تز دکتری) دانشجو
4- داشتن و ارائه تألیفات (مقالات ؟؟؟ و کتاب)

عوامل دریافت بورسیه تحصیلی دکتری در استرالیا

1- داشتن مدرک تحصیلی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر کشور خود
2- نمره 7 در مدرک زبان انگلیسی آیلتس
3- برخورداری از یک استاد راهنما از دانشگاه های استرالیا و موافقت وی برای پشتیبانی از پایان نامه (تز دکتری) دانشجو
4- داشتن و ارائه تألیفات (مقالات ؟؟؟ و کتاب)

برای ورود به مقطع تحصیلی دوره دکتری در استرالیا چه مدارک و مستنداتی نیاز هست:

1- مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط از دانشگاه های معتبر

2- کپی برابر اصل کلیه مدارک تحصیلی

3- رزومه

4- از اعضای هیئت علمی دانشگاههای استرالیا، یک فرد به عنوان استاد راهنما معرفی شود.

5- مدرک زبان آیلتس آکادمیک (6.5) و برخی نمره بالاتر (7)

6- چاپ مقالات معتبر در نشریات معتبر

7- انگیزه نامه (SOP)

8- در صورت نیاز proposel تحقیقاتی

* چنانچه مدارک ارسالی شما در طی بررسی مورد توجه قرار گیرد امکان تماس با شما برای انجام مصاحبه  Interview وجود دارد که این امر نشانگر آن است که خواهان کسب اطلاعات بیشتر و در نتیجه نظر مثبت و مساعد آنان است.

زمان اقدام

دسترسی به اطلاعات دقیق و به روز دانشگاه بسیار مهم است و آگاهی از آگهی که در سایت دانشگاه می شود برای یافتن موقعیت های خالی دوره دکتری و یا دریافت پذیرش دانشگاهی یا پیشنهاد رسمی کار به عنوان دانشجوی دوره دکتری و یا پژوهشگر، می باید با استاد مربوطه در دانشگاه مکاتبه نمائید.

* قابل توجه *

زمانی که بر روی پروژه های پژوهشی در قالب دوره دکتری کار می کنید از پشتیبانی و حمایت مالی دولت و یا یک سرمایه گذار مشخص برخوردار گردیده و لذا به دریافت حقوق ماهانه نایل می شوید.

اقدامات شغلی پس از خاتمه دوره دکتری در کشور استرالیا

1- به دلیل اعتبار این مدرک با توجه به شاخص علمی و رعایت استانداردهای آموزشی، فارغ التحصیلان در ؟؟؟ یافتن شغل خوب و با درآمد خوب از شانس بلایی برخوردارند.

2- امتیار دولت استرالیا در جهت حمایت از فارغ التحصیلان دوره دکتری قائل شده است که به آنان ویزایی با عنوان Temporary Graduate Visa اعطا می شود که بر حسب آن 4 سال پس از خاتمه تحصیل، فارغ التحصیل می تواند برای یافتن شغل مورد نظر خود فرصت داشته باشد.

چه شرایطی برای کسب و اخذ این ویزا لازم است

– سن فرد کمتر از 50 سال باشد.

– دارای ویزای معتبر باشد.

– از دانشگاهی معتبر در استرالیا فارغ التحصیل باشد (اخیراً).

– زمان رسیدگی به درخواست این ویزا تقریباً 5 ماه می باشد.

اطلاعات مورد نیاز

ثبت شرکت در دبی موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ ثبت شرکت در امارات دبی یکی از مهمترین شهر های امارات متحده عربی است و به دلیل

بیشتر بخوانید »

اخذ پاسپورت دومینیکا و مزایای آن موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ دومینیکا دومینیکا، کشور جزیره‌ای کوچک در واقع در حوزه دریای کاراییب شرقی است. این جزیره

بیشتر بخوانید »

کشور استرالیا سرمایه گذاری در استرالیا کشور استرالیا از لحاظ اقتصادی سیاسی اجتماعی در سالهای اخیر توانسته کشوری مستقل و خود محور و قوی از نظر

بیشتر بخوانید »