تمکن مالی ( مقایسه اسپانیا و پرتغال )

موضوعات

تمکن مالی
مقایسه تمکن مالی اسپانیا و پرتغال

تمکن مالی :

بصورت کامل مهاجرت بدون خطر و مخاطره نبوده است. هرچقدر شخص متقاضی سرمایه اش را از کشور خود به کشور مورد مهاجرت وابسته بداند میزان ریسک پذیری آن هم بیشتر می شود. زیرا که دارایی های شخص متقاضی در معرض ریسک قرار می گیرد. 

 

و عمدتا درکشورهای اروپایی ارائه می گردد. و بدلیل اینکه روند بررسی اسناد و مدارک و اعطای اقامت اولیه در ازای چند ماه صورت می گیرد. به عنوان سریع ترین راه دریافت اقامت شناخته می شود. 

در ادامه مطلب هلدینگ کاروانیک می خواهد تمکن مالی دو کشور اسپانیا و پرتغال را بصورت کامل و جمع مقایسه نماید.

مقایسه شرایط تمکن مالی

همانطور که در مطالب فوق توضیح داده شده مهم ترین و راحترین راه دریافت اقامت از طریق تمکن مالی می باشد. که شخص متقاضی نباید کل دارای خود را به کشور مقصد خود انتقال دهد. و بخاطر همین موضوع می باشد که دارایی و سرمایه متقاضی در معرض خطر و ریسک قرار نمی گیرد. در این روش شخص متقاضی فقط باید به دولت و کشور مقصد خود ثابت کند. دارایی و درآمدش بیشتر از حد میزان تعریف شده در آن کشور می باشد و بصورت ماهیانه بدست می آورد.

 در هر یک از کشورهای ارائه دهنده این نوع اقامت حداقلی و حداکثری برای شخص متقاضی، همسرش و فرزندانش تعیین شده است. که از قضا مهم ترین تفاوت تمکن مالی در این کشورها همین حداقل درآمد تعیین شده است. و به عنوان مثال کشورهایی که از از اقتصاد و درآمد بالاتری برخوردار هستند. این رقم بالاتر و در کشورهایی با اقتصاد و درامد پایین تر این رقم پایین تر تعیین شده است.

سرمایه گذاری برای تمکن مالی

سرمایه گذاری در بورس و خرید سهام شرکت و دریافت سود آنها برای دریافت اقامت این کشورها به هیچ وجه فرق نمیکند. که درآمد به دست آمده از یکی از این 5 مورد ذکر شده قابل قبول تامین شود یا اینکه از دو یا حتی تمام این موارد در مجموع تامین گردد.

برای اثبات کردن درآمد از منبع اجاره ملک ، املاک و مستغلات حتما سند تملک املاک را همراه با اجاره نامه معتبر و رسید بانکی ، دریافت بازنشستگی بصورت مهرشده ارائه نمایید. 

برای اثبات درامد از سرمایه گذاری در بورس و سهام باید مدارک رسمی که نشان دهنده مالکیت سهام و دریافت سود می باشد ارائه شود.

در این بخش به مقایسه تمکن مالی پرتغال و اسپانیا با پرداختن به تمامی نکات مهم و اصلی آنها می پردازیم:

تمکن مالی اسپانیا اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به اروپا هلدینگ کاروانیک
مقایسه تمکن مالی اسپانیا و پرتغال

حداقل درآمد برای تمکن مالی

میزان حداقل درامد ماهیانه تعیین شده توسط کشورها برای اعطای مهاجرت که برای فد متقاضی به همراه همسر و فرزندان او تعیین می شود:

  • مهمترین اصل در مقایسه این دو کشور حداقل میزان درامد ماهانه ای است که فرد متقاضی باید ثابت کند. از طریق 5 منبع ذکر شده در مطلب عنوان شده در کشور مبدا بدست می آورد. و می تواند هزینه زندگی خود و خانواده خود را در کشور مقصد تامین کند.
  •  

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تمکن مالی

  • میزان حداقل سرمایه ای که باید در بانک سپرده گذاری گردد تا اثبات شود. فرد متقاضی برای خود و همسرش و همه فرزندانش سرمایه ای را به عنوان پشتوانه دارا می باشد. دومین اصل مهم مقایسه می باشد که برای کشور پرتغال 9000یورو  و 4500برای همسر و 3000یورو برای هر فرزند  است. و این مبالغ برای کشور اسپانیا نیز چندان تفاوتی با پرتغال ندارد و مقداری بالاتر می باشد.
  •  
  • مدت مجوز اقامت و تمدیدهای آن در هر دو کشور:
  •  در این برنامه مهاجرتی در پایان روند بررسی اسناد و مدارک به افراد متقاضی دریافت اقامت تمکن مالی یک اقامت اولیه اعطا می گردد. که کشورپرتغال بصورت سه ساله و در صورت داشتن شرایط لازم اقامت وی بصورت دو ساله تمدید می گردد. ولی در کشور اسپانیا ابتدا یک سال اقامت اعطا می گردد. واقامت متقاضی و خانواده او پس از ان بصورت سالیانه تمدید می گردد. که ممکن است بصورت دو و یا سه ساله تمدید گردد.

حداقل روزهای حضور برای تمکن مالی

  • حداقل تعداد روزهای حضورفیزیکی در کشور مقصد: طبق قوانین اتحادیه اروپا ، افراد متقاضی دریافت اقامت تمکن مالی باید حتما حداقل 183روز در سال را در کشور مقصد خود حضور داشته باشند. تا مشمول این برنامه گردند. ولی کشورهای مختلف میزان سخت گیری یکسانی را در این زمینه انجام نمی دهند.مثلا در روند دریافت اقامت تمکن مالی اتریش این قانون باید بصورت کامل رعایت گردد. ولی کشور اسپانیا شرط حضور فیزیکی متقاضی را 6 ماه در سال و کشورپرتغال هم 6 ماه در سال در نظر گرفته است.


نکته: کشور پرتغال اجازه کار کردن به متقاضی در حین 5 سال اقامت موقت خود را به او می دهد. در حالی که در اسپانیا چنین اجازه ای وجود ندارد. ولی می توانند با سرمایه شخصی در این کشور به تجارت و بیزنس بپردازند و کسب درآمد کنند.

مقایسه تمکن مالی اسپانیا پرتغال

چکیده مطالب

1Question #1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
2Question #2
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

اطلاعات مورد نیاز پرتغال

اخذ اقامت پرتغال دریافت اقامت پرتغال مهاجرت به پرتغال هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات پرتغال
حسین آردم

عناوین در این مقاله شیوه های اخذ اقامت پرتغال مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. همچنین شما عزیزان می توانید با تماس با هلدینگ مهاجرتی

بیشتر بخوانید »
ویزای تحصیلی پرتغال ویزای تحصیل پرتغال مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل اقامت در پرتغال با ویزای تحصیلی هلدینگ مهاجرتی کاروانیک پذیرش تحصیلی پرتغال
اطلاعات پرتغال
حسین آردم

عناوین شرایط تحصیل در پرتغال و اخذ ویزای تحصیلی پرتغالی از موضوعاتی است که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی جذاب می باشد. در این نوشتار تلاش بر این

بیشتر بخوانید »
اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی تمکن مالی پرتغال اخذ ویزای توریستی پرتغال اقامت و مهاجرت به کشور پرتغال هلدینگ کاروانیک خرید ملک در پرتغال ثبت شرکت در پرتغال کار در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال تحصیل در پرتغال
اطلاعات پرتغال
حسین آردم

عناوین پذیرش ویزای تحصیلی پرتغال اگر به دنبال ادامه تحصیل در کشوری اروپایی هستید که هم دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبری داشته باشد، هم بلافاصله پس

بیشتر بخوانید »