تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

موضوعات

تحصیل در استرالیا

آموزش و راهنمایی به مدارج تحصیلی عالی از …. و اساسی ترین راههای دستیابی به موقعیت های مطلوب اجتماعی در دنیای مدرن است و کشور استرالیا یکی از کشورهای توسعه یافته و توانمند در حوزه سیستم های آموزشی است. ورود به مقاطع پیش از دانشگاه از سطوح ابتدایی و امکان ادامه آن تا سطح عالی آموزشی، فرصتی را فراهم می آورد تا افراد بتوانند در هر موقعیت و قابلیتی قراردارند، اعم از کودکان نرمال یا کودکانی که توانایی های خاص داشته و نیازمند مدارس استثنایی می باشند بتوانند از شانس دستیابی به زندگی بهتر و خلق موقعیت های جدید برخوردار گشتند و این امر یکی از مهم ترین اصول آموزشی این کشور محسوب می شود که حامی طرح های نو و خلاقانه است.

استرالیا و مهاجرت

چنانچه افرادی قرار دارید که خواهان مهاجرت و ساختن دنیای جدید با چشم انداز ثبات، پیشرفت و آرامش می باشند. استرالیا می تواند پاسخ مقبولی باشد و راهیابی به سیستم آموزشی آن امروزه مورد توجه بسیاری از متقاضاین مهاجرت است.

داشتن اطلاعات و دانش لازم از چگونگی زندگی تحصیل در استرالیا از موارد مهمی است که می باید در تصمیم گیری مورد توجه قرار گیرد، لذا همانطور هر تصمیم گیری، داشتن حد ولی از امتیازات و نکات مثبت در کنار آگاهی و اشراف به هزینه های مرتبط، دور نمای منطقی تر و عقلانی تری را برای متقاضیان به مهاجرت فراهم می آورد.

متقاضیان مهاجرت به استرالیا ممکن است یا از ابتدا برای تحصیل در مراکز عالی دانشگاهی از لیسانس تا دکتری اقدام نمایند و یا خانواده و همراه، دارای کودکانی، باشند که می باید در سیستم آموزشی این کشور به ادامه تحصیل بپردازند لذا نیاز است در خصوص این پروسه نکاتی ارائه گردد. 

آموزش پیش از دانشگاه در استرالیا

ویژگی های آموزش پیش از دانشگاه عبارتند از:

1- اجباری بودن این آموزش برای کودکان 6 تا 16 سال

2- داشتن انواع مدارک

– عادی

– کودکان استثنایی (با مشکلات یادگیری و رفتاری)

– مدارس جداگانه برای کودکان با ناتوانایی های خاص

مقطع پیش دبستانی، مقطع ابتدائی، مقطع متوسطه

مخصوص کودکان  1 تا 5 سال

هدف: ایجاد خلاقیت و هعکاری بین کودکان

کودکان 7 تا 16 سال

هدف: ایجاد و تقویت مهارت های گوناگون جهت را—– و زندگی در جامعه

این مقطع شامل دو مدرک می شود:

1- مدرک senior secondary eucation الزامی برای وردو به دانشگاه ها

2- مدرک از مدارس فنی و حرفه ای (VET) ماحصل همکاری

بین بخش دولتی و صنعت این کشور که در نهایت منجر به اعطای گواهی نامه های مرتبط می گردد (5000 مؤسسه آموزش و 58 مؤسسه فنی و آموزش عالی)

به کارگیری تکنولوژی مدرن در راستای افزایش بهره گیری دانش آموزان

مدارس استرالیا نور و امکانات زیر برخودار است:

– مجهز بودن به تجهیزات و زیرساخت ها در زمینه (IT) information technology

– هر دانش آموز یک کامپیوتر

– افزایش سرمایه گذاری سال به سال در مدارس دولتی و غیردولتی (پیش بینی می شود به 31 میلیارد دلار در سال 2029 برسد)

طبق سیاست گزاری های آموزشی، دولت استرالیا خواهان در اختیار گذاردن منابع و امکانات آموزشی برای هر دانش آموز در هر کجای این کشور می باشد و به موازات آن برای تقویت کیفیت آموزشی، باز آموزش معلمنی نیز مورد توجه جدی قرار دارد که در نهایت افرادی از این مقطع آموزشی خارج که هم آمادگی لازم برای ورود به دانشگاه را داشته باشند و مهم با یادگیری عملی و رشد خلاقیت ، فرصت مناسب را برای شناسایی  توانمندیهای فرد و کسب موقعیت های اجتماعی مناسب دارا شوند.

ادامه تحصیلات عالی در استرالیا

ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری، گزینه های بسیار مناسبی برای متقاضیانی هستند که خواهان دستیابی به امتیازات گوناگونی که کشور استرالیا برای این دسته از افراد فراهم می آوردند، می تواند محسوب شود.

به طور کلی امتیازات مشترکی برای متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا وجود دارد که عبارتند از:

1- تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان

2- تحصیل به زبان انگلیسی و زندگی در یک جامعه انگلیسی زبان

3- امکان ادامه تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی به مقطع تحصیلی بالاتر (از لیسانس به فوق لیسانی و سپس دکتری)

4- زندگی در کشوری که از شرایط رفاهی بسیار مناسبی برخوردار است

5- برای مقاطع تحصیلی فوق و دکتری، امکان همراهی با محققین بین المللی وجود دارد.

 

اطلاعات مورد نیاز

ثبت شرکت در دبی موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ ثبت شرکت در امارات دبی یکی از مهمترین شهر های امارات متحده عربی است و به دلیل

بیشتر بخوانید »

اخذ پاسپورت دومینیکا و مزایای آن موضوعات تاریخ بروزرسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰ دومینیکا دومینیکا، کشور جزیره‌ای کوچک در واقع در حوزه دریای کاراییب شرقی است. این جزیره

بیشتر بخوانید »

کشور استرالیا سرمایه گذاری در استرالیا کشور استرالیا از لحاظ اقتصادی سیاسی اجتماعی در سالهای اخیر توانسته کشوری مستقل و خود محور و قوی از نظر

بیشتر بخوانید »