اقامت از طریق ثبت شرکت در پرتغال

اقامت از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در پرتغال2021

موضوعات

ثبت شرکت در پرتغال اقامت از طریق ثبت شرکت در پرتغال اقامت مهاجرت هلدینگ کاروانیک
ثبت شرکت در پرتغال یکی از دغدغه های تجار و سرمایه گذاران علاقه مند به سرمایه گذاری در پرتغال، نحوه و شرایط کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال است. مهاجرت از طریق این برنامه در پرتغال و دیگر کشورها یکی از سریع ترین راه های اقامت می باشد در صورتی که فردی به فکر بیزینس در پرتغال یا به فکر تبدیل شدن به یک خویش-کارفرما به عنوان یک مقیم خارجی باشد، درک فضای بیزینس برای استارت آپ ها جزو ملزومات او خواهد بود و ممکن هست سوالاتی مانند سوالات زیر قبل از هر اقدامی برایش پیش بیاید. 
چه نوع شرکتی را فرد می تواند راه اندازی کند؟ چگونه می توان شرکت را ثبت کرد؟ مقدار سرمایه لازم برای استارت آپ ها به چه میزان است؟ شرایط و نیازمندی های ثبت شرکت کدامند؟ و سوالاتی از این قبیل
ولی در طی سالهای اخیر کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال خیز خوبی گرفته است. در همین راستا، توجه کنید که اکثر شرکتهای تجاری درپرتغال از نوع شرکتهای کوچک و خویش- کارفرما هستند این بدان معناست که ممکن است پول خیلی زیادی که فرد انتظارش را دارد، کسب نکند در نتیجه فرد ناگزیر است به پروسه هایی با یک طرح بیزینس قوی وارد شود.
 

نحوه ثبت یک شرکت تجاری در پرتغال(Golden visa)

اگر شخص مقیم خارجی خواهان راه اندازی یک شرکت تجاری در پرتغال باشد، لازم هست که مراحل زیر را طی کند: الف) اطمینان از صلاحیت قانونی برای تاسیس شرکت تجاری: فرد باید مطمئن شود که شرایط قانونی برای انجام تجارت به عنوان خود- کارفرما در پرتغال را دارا میباشد، در این راستا، فرد به مدارک زیر نیاز خواهد داشت:
کارت اقامت پرتغال
شماره مالیات از اداره مالیات پرتغال
شماره تامین اجتماعی از تامین اجتماعی پرتغال
ب) اطمینان از داشتن یک ایده عملیاتی جهت تشکیل شرکت تجاری: اگر فرد متقاضی یک کارآفرینی با یک ایده بیزینس در پرتغال باشد، لازم هست که تحقیق بازار را انجام دهد و همچنین یک طرح بیزینس قوی را توسعه دهد و همچنین او می تواند با دانلود الگوهای طرح شرکت تجاری و بررسی طرحهای شرکت تجاری از صنایع مختلف از یک وب سایتی کار را استارت بزند.
ج) تصمیم گیری درباره ساختار قانونی شرکت تجاری: انتخاب یک نام تجاری و آدرس برای شرکت جهت ثبت، انتخاب روش تشکیل شرکت تجاری. سه روش برای تشکیل یک شرکت تجاری در پرتغال وجود دارد، دو روش ساده (آنلاین و در محل) و یک روش سنتی است.
د) زمانیکه فرد این مراحل را انجام دهد، چیزی در حدود کمتراز دوهفته به طول می انجامد که متقاضی بتواند شرکت را در پرتغال راه اندازی کنید و در ابتدا او باید چک کندکه آیا زمینه فعالیت شرکتش نیازمندی دیگری همانند گواهینامه یا صلاحیت های خاصی ندارد.

روشهای کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

در قسمت زیر دو روش مهم و معمول ثبت شرکت را توضیح می دهیم: 

تشکیل آنلاین شرکت (Empresa Online): این روش اجازه تشکیل انواع خاصی از شرکتهای تجاری پرتغالی را میسر می سازد و شرکت در عرض 1-2 روز با هزینه EURO 360 در اینترنت ثبت می شود و این روش ثبت مستلزم یک تاییدیه الکترونیک است که وب سایت Portal de Empresa برای انجام این کار در دسترس متقاضیان قرار داده. تشکیل در محل (Empresa de Hora)- تک تاجرها و شرکتهای سهامی می توانند در عرض یک ساعت با هزینه EURO360 از طریق این طرح دولتی شرکت تشکیل بدهند. همه شرکا بایست که به همراه کلیه اسناد ضروری و نماینده های قانونی حاضر شوند. روش سنتی تشکیل شرکت (Criacao da Empresa): برای تشکیل و یا ثبت یک شرکت به طور سنتی باید مراحل ذیل را طی نمود:
بدست آوردن تاییدیه جواز برای شناسایی رسمی نام شرکت: این کار را می توان توسط اینستیتو ثبت ها و دفاتر اسناد رسمی (IRN) انجام داد.
درخواست کارت شرکت و یک کارت جمعی (ID شرکت اصلی) از IRN
افتتاح یک حساب بانکی تجاری و ذخیره سرمایه اولیه
اظهار شروع فعالیت در اداره مالیات محلی
ثبت شرکت پرتغالی در یک اداره ثبت تجاری
ثبت به عنوان کارفرما در اداره تامین اجتماعی محلی

ثبت شرکت در پرتغال اقامت از طریق ثبت شرکت در پرتغال اقامت مهاجرت هلدینگ کاروانیک

انواع شرکتهای تجاری جهت کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

تعدادی ساختارهای قانونی مختلف برای شرکتهای تجاری جهت کار در پرتغال وجود دارد که از شرکتهای تک تاجران انفرادی تا شرکتهای تعاونی بزرگ متفاوت می باشد.

نوع شرکتتوضیحات
شرکتها با مالکیت فردی A-1، تک تاجر (Empresario em Nome Individual)این شکل اصلی خود اشتغالی در پرتغال می باشد که افرادی که به عنوان شرکتهای تجاری تجارت می کنند آزاد هستند در صورتیکه مالیاتها را پرداخت کرده باشند و تعهد نامحدودی در قبال بدهی های شرکت داشته باشند سودآوری نمایند. حداقل نیاز سرمایه ای و قانون رسمی برای راه اندازی وجود ندارد.
شرکت سهامی تک عضو (Sociedade Unipessol por Qutas)این نوع از شرکت را یک فرد پرتغالی تشکیل می دهد اما تعهد بدهی محدود به دارایی های شرکت تجاری است حداقل سرمایه برای تشکیل EUR5000 می باشد.
بنگاه با تعهد محدود فردی (Estabelecimeto Individul de Responsabilldade Limitada)مشابه شرکت سهامی تک عضو است اما سرمایه گذاری سرمایه اولیه EUR5000 باید که حداقل دو سوم نقدینگی باشد.
فریلانسر (Freelancer)در صورتی که فرد یک کاسبی را از طریق پیش فرض های ثابت (مثلا روزنامه نگار و پیرایشگر و تکنسین برق) عرضه کند، می تواند به عنوان یک فریلانسر در پرتغال کار کنند
شرکتها با مالکیت بیش از یک نفرشرکت های سهامی عام و سهامی خاص را شامل می شوند

ثبت شعبه ای از شرکتهای خارجی در پرتغال

شرکتهای خارجی که خواهان افتتاح شعبه در پرتغال هستند باید که نام رسمی شعبه را توسط IRN ثبت نمایند و شعبه را در دفتر ثبت اسناد رسمی ثبت و تشکیل دهند. در رابطه با ثبت شرکتهای خارجی در پرتغال اسناد زیر لازم است:
اسناد تشکیل شرکت مادر
مدارک محضری دال بر تبعیت از هیئت مدیره شرکت مادر به هنگام افتتاح شعبه

ثبت شرکت در پرتغال اقامت از طریق ثبت شرکت در پرتغال اقامت مهاجرت هلدینگ کاروانیک

ویزاهای بیزینس جهت کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال


فرد برای ثبت و شروع به کار یک شرکت تجاری در پرتغال به مجوز اقامت پرتغالی نیازمند است. افراد با تابعیت غیر اتحادیه اروپایی که خواستار مهاجرت به پرتغال جهت شروع یک شرکت تجاری یا کار به عنوان یک فریلنسر هستند لازم هست که ویزای کار پرتغال و اقامت پرتغال را اخذ بکنند در ضمن افراد علاقه مند جهت سرمایه گذاری پول در پرتغال ممکن است که واجد شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال یا Golden Visa باشند که برای جذب سرمایه خارجی طراحی شده است. کشور پرتغال دارای زمینه ها و پتانسیل های خوبی جهت توسعه کارآفرینی و ثبت شرکت می باشد و از طریق همین راه توانسته است که هم با جذب سرمایه خارجی، نرخ بیکاری خود را کاهش داده و هم به رشد اقتصادی مطلوبی دست یابد. پروسه کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال دارای روند قانونی و مراحل اداری خاص خود است که در این فرایند همکاران ما در گروه مهاجرتی کاروانیک در کنار شما هستند.

چکیده مطالب

1چه نوع شرکت هایی را می توان در پرتغال ثبت کرد؟

از جمله این شرکت ها عبارتند از:شرکتهای دارای مسئولیت محدود خصوصی و عمومی ، مشارکت محدود و عمومی و شرکتهای سهامی خاص یا مالکیت سهام.

2بهترین شکل ثبت شرکت در پرتغال چیست؟

روش LDA یا شرکت با مسئولیت محدود معمول ترین ساختار تجاری است که توسط سرمایه گذاران خارجی انجام می شود.

3چگونه می توان ثبت شرکت در پرتغال به روش LDA را انجام داد؟

باید شرکت را در روند تجاری پرتغال ثبت نام کرد و اساسنامه را ارائه داد.

4آیا می توان شعبه شرکت های خارجی را در پرتغال تاسیس کرد؟

بله ، شرکت های خارجی با توجه به قوانین قابل اجرا می توانند به راحتی در کشور پرتغال شعبه داشته باشند.

اطلاعات مورد نیاز پرتغال

اخذ اقامت پرتغال دریافت اقامت پرتغال مهاجرت به پرتغال هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات پرتغال
حسین آردم

عناوین در این مقاله شیوه های اخذ اقامت پرتغال مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. همچنین شما عزیزان می توانید با تماس با هلدینگ مهاجرتی

بیشتر بخوانید »
ویزای تحصیلی پرتغال ویزای تحصیل پرتغال مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل اقامت در پرتغال با ویزای تحصیلی هلدینگ مهاجرتی کاروانیک پذیرش تحصیلی پرتغال
اطلاعات پرتغال
حسین آردم

عناوین شرایط تحصیل در پرتغال و اخذ ویزای تحصیلی پرتغالی از موضوعاتی است که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی جذاب می باشد. در این نوشتار تلاش بر این

بیشتر بخوانید »
اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی تمکن مالی پرتغال اخذ ویزای توریستی پرتغال اقامت و مهاجرت به کشور پرتغال هلدینگ کاروانیک خرید ملک در پرتغال ثبت شرکت در پرتغال کار در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال تحصیل در پرتغال
اطلاعات پرتغال
حسین آردم

عناوین پذیرش ویزای تحصیلی پرتغال اگر به دنبال ادامه تحصیل در کشوری اروپایی هستید که هم دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبری داشته باشد، هم بلافاصله پس

بیشتر بخوانید »