اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

موضوعات

سرمایه گذاری در کشور یونان

کشور یونان از لحاظ اقتصادی سیاسی اجتماعی در سالهای اخیر توانسته کشوری مستقل و خود محور و قوی از نظر اقتصادی تبدیل شود و سرمایه گذاری در یونان بررسی دقیق استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور می‌تواند کمک بسیار شایانی در نحوه تصمیم‌گیری اشخاص متقاضی سرمایه گذاری در یونان داشته باشد.

کشورهایی همانند مالتا اسپانیا و … .برنامه‌ای به نام ویزای طلایی (golden visa) ارائه می دهند که شامل کشور پرطرفدار یونان نیز می‌باشد و در ازای سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور به اتباع خارجی اقامت دائم اعطا می کند.

یونان یکی از مقرون به صرفه ترین راه های اخذ اقامت دائم اروپا در سال ۲۰۲1 می باشد که نهایت آن نهایت کار منجر به اخذ پاسپورت یونان می شود با توجه به اینکه یونان عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد پاسپورت این کشور به شما آزادی انتخاب فراوان می‌دهد و بتوانید به راحتی به تمام کشورهای اروپا سفر داشته باشید از جمله نکات مهم و کلیدی در رابطه با سرمایه گذاری نحوه برخورد نظامی قضایی آن کشور می باشد با سرمایه‌گذاری که این مسئله با بررسی نرخ مصادره اموال در کشور یونان بسیار واضح و روشن است و به جرأت می‌توان گفت کشور یونان که جزو کشورهایی می باشد که دارای نظام قضایی معتبر و خوبی دارد.

شرایط سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاری برای افرادی که از توان مالی خوبی برخوردار هستند و قصد اقامت اروپا را دارند توصیه می شود که به دلیل شرایط و روال کاری آسان و همچنین مزایای بیشمار آن یکی از پرطرفدارترین اخذ اقامت این کشور می باشد.

نکته: در روش هایی مانند اخذ ویزای تحصیلی هم می‌توانید از اقامت پس از تحصیل در یونان بهره مند شوید سرمایه‌گذاری در یونان و شاخص های تاثیرگذار در اقتصاد کشور یونان از جمله مواردی است که بسیار مهم می باشد اقتصادی شامل بیکاری، نرخ ناخالصی داخلی، نرخ مالیات کشور یونان می باشد.

بخش های مختلف چون مالیات بر شرکت‌ها، مالیات بر درآمد و دیگر مالیات ها میباشد برنامه ویزایی طلایی یونان ارزانترین راه دریافت اقامت یونان را از طریق سرمایه گذاری در املاک این کشور ارائه می دهد.

تنها با مبلغ ۰۰۰/ ۲۵۰ یورو متقاضیان واجد شرایط می‌توانند یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنند

 ۱- سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۰۰۰/ ۲۵۰ یورو در یک ملک مسکونی

۲- امضای اجاره نامه حداقل ۱۰ سال ، یا اقامتگاه توریستی دارای اثاثیه.  قرارداد باید شامل یک پرداخت واحد برای اجاره آن در حداقل ۰۰۰/ ۲۵۰ یورو باشد خلاصه و چکیده مطلب این است که مبلغ لازم برای سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات در کشور یونان ۰۰۰/ ۲۵۰ یورو می باشد که این املاک می‌تواند در تمام نقاط این کشور به صورت تجاری یا مسکونی واقع شده باشد اما سرمایه‌‌گذاری صرف خرید ملک و املاک و مستغلات حذف نمی شود و می توانید در فعالیت های اقتصادی زیر نیز سرمایه گذاری کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

·  فعالیتهای حرفه ایی مانند فعالیت در رستوران ها، مغازه ها و فروش فرش

·  ثبت شرکتهای مدنی با حداقل دو نیروی کار یا ثبت شرکت با چند نیروی کار

·  ثبت شرکت برای شخصی متقاضی

·  ثبت شرکت سهامی

·  ثبت شرکت به صورت مستقل

·  ثبت شرکت شعبه شرکت

·  ثبت شرکت با مسئولیت‌های مجرب

·  ثبت دفتر نمایندگی

برنامه ویزای طلایی یونان در سال ۲۰۱۳ با هدف کمک به بهبود اقتصاد کشور در زمان رکود و بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد هدف این ویزا برای جذب افراد متمول طراحی شده است که مایل هستند در ازای دریافت اقامت دائم پنج ساله یونان که به صورت نامحدود قابل تمدید است در اقتصاد این کشور سرمایه‌گذاری کنند.

در اخذ اقامت از از طریق خرید املاک و مستغلات تعداد اعضای خانواده و همچنین فرزندان بالای ۱۸ سال در ارزش نقدی قرارداد موثر می باشند در صورتی که سرپرست خانواده متعهد گردد مسئولیت فرزندان بالای ۱۸ سال را برعهده داشته و توانایی مالی نگهداری آنها را دارند همراهی فرزندان بالای ۱۸ سال در این پروسه امکان پذیر است.

روند پروست در خواسته اخذ اقامت از طریق خرید ملک در حدود ۴۰ روز زمان می‌برد و شخص متقاضی و حتی اعضای خانواده هیچکدام نباید سابقه کیفری چه در یونان چه در کشور مبدا داشته باشند و برای اثبات اقامت در یونان به پرداخت بیمه و خدمات درمانی نیاز دارند.

هزینه درخواست ویزای کشور یونان مبلغی حدود ۱۵۰۰۰ یورو می‌باشد و مالیات بر ارزش افزوده ۲۳ درصد است که در خرید املاک جدید در یونان از سرمایه‌گذاران اخذ میگردد.

 

مراحل انجام یک سرمایه گذاری

متقاضی قبل از سرمایه‌گذاری در کشور یونان درخواست خود را برای اخذ ویزای اقامت تحویل سفارت این کشور می دهد نتیجه اولیه ظرف مدت حداکثر یک هفته اعلام می گردد و سپس چهل روز زمان می‌برد تا موارد لازم کاملاً بررسی شده و ویزای اقامت شما صادر گردد. بعد از انجام این مراحل نه تنها بلافاصله پس از ورود به کشور یونان باید با نماینده یا وکیل یونانی هلدینگ کاروانیک اقدام به افتتاح حساب بانکی نموده و ناگفته نماند طراح اولیه تجاری شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • در سرمایه گذاری یونان در برنامه کاری خود باید موارد زیر را قید نمایید:
 • اهداف و مقاصد تجاری شرکت و دلیل ثبت شرکت در یونان
 • محدوده خدماتی که ارائه می دهید
 • نوع سهام شرکت و شرایط خرید برای اشخاص سهامدار
 • حداقل سرمایه اولیه شرکت
 • هزینه‌های لازم نگهداری سالانه شرکت

افرادی که می‌خواهند در گزینه املاک برنامه ویزای طلایی یونان سرمایه‌گذاری کنند باید به یاد داشته باشند که دریافت و حفظ اقامت دائم یونان مشروط است سرمایه‌گذار باید در حین مدت اقامت مالکیت ملک خود را به صورت قانونی حفظ کرده و نگهداری کند. اگر سرمایه‌گذاری بخواهد ملک اش را به یک تبعه غیر اروپایی واگذار کند خریدار جدید می تواند برای اخذ اقامت یونان اقدام کند اما حق اقامت سرمایه گذار اول ابطال می گردد. متقاضیان برنامه ویزای طلایی یونان مجبور به اقامت فیزیکی درطول سال در یونان نیستند اما حق زندگی،کار، تحصیل در هر نقطه از یونان را حفظ می کند چنانچه متقاضی خانواده وابسته او بخواهد به طور دائم در یونان زندگی کنند می‌توانند پس از هفت سال متوالی اقامت یونان و تبعیت این کشور را دریافت کنند.کشور یونان تبعیت مضاعف آنان را نیز به رسمیت خواهد شناخت.

افراد می‌توانند از طریق خرید ملک به ارزش250000 یورو اقامت یونان را به دست آورند این اقامت ۵ سال اعتبار دارد و قابل تمدید نیز هست. اگر شخص متقاضی ازدواج نکرده باشد پدر و مادر او نیز می‌توانند از این اقامت پنج ساله بهره مند شوند و اگر شخص ازدواج کرده باشد همسر قانونی به علاوه پدر و مادر و همسر خود و کلیه فرزندان زیر ۱۸ سال می‌توانند از این فرصت بهره مند شوند.

در جدول زیر نرخ خرید ملک در یونان در سال ۲۰۲1 ذکر شده است

نوع مسکن.                                          میانگین اجاره ماهیانه در یونان

آپارتمان یک خوابه در شهر های بزرگ               335.30یورو

آپارتمان یک خوابه در شهر های کوچک             277.75 یورو

آپارتمان سه خوابه در شهرهای بزرگ                 484.15 یورو

آپارتمان سه خوابه در کشورهای کوچک            275.06 یورو

مزایای خرید ملک در یونان

 1. امکان دریافت اقامت برای والدین متقاضی و والدین همسر
 2. امکان دریافت اقامت برای فرزندان تا سن ۱۸ سال
 3. هزینه بسیار کم خریدملک نسبت به سایر کشورهای حوزه شینگن
 4. امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی
 5. امکان به اجاره سپردن ملک خود

سوالات متداول در حوزه سرمایه گذاری یونان

1آیا با کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک میتوانم به دیگر کشور های حوزه اروپا سفر کنم؟ آیا شرایطی در این زمینه وجود دارد؟

 بله، تا زمانی که اجازه اقامت و ویزای بلند مدت معتبر باشد، فرد اجازه تردد آزادانه در حوزه شنگن را دارد. هر شهروندی با داشتن ویزای بلند مدت (مانند کسانی که اجازه اقامت از طریق مالکیت املاک را دارند) که توسط یکی از کشورهای عضو شنگن صادر شده و دارای حداقل یک سال اعتبار باشد قادر به سفر به دیگر کشور های حوزه شنگن به مدت 90 روز در هر 180 روزمیباشد، تحت شرایط مشابه با کسانی که اجازه اقامت و چندین بار ورود به حوزه شنگن را دارند.

2آیا اجازه اقامت یونان منجربه اجازه کار نیز میشود؟

در هیچ موردی اجازه اقامت یونان به معنی اجازه کار در هیچ زمینه ای نیست. بر طبق پاراگراف 6، ماده 20، قانون 2014/4251، اشتغال شامل هیچگونه فعالیت اقتصادی تحت عنوان سهامدار یا مدیر اجرایی نمیباشد. همچنین تمامی اعضای خانواده که برای آنها اجازه اقامت به مدت معین، مانند سرمایه گذار اصلی صادر شده است، اجازه دسترسی به بازار کار را ندارند.

3آیا مبلغ 250.000 یورو شامل مالیات بر ارزش افزوده میشود؟ ارزش سرمایه گذاری باید به چه میزان باشد که سند مالکیت بتواند به نام متقاضی و همسرش باشد؟

مبلغ 250.000 یورو به نرخی که در قرارداد ذکر میشود اشاره دارد. در موارد مالکیت مشترک اموال توسط متقاضی و همسرش، اجازه اقامت یونان به هردو آنها داده میشود.

4آیا میتوانم بیش از یک ملک با ارزش کمتر از 250.000 یورو که مجموع ارزش آنها برابر یا بیشتر از 250.000 یورو باشد خریداری کنم؟

صرف نظر از تعداد املاک، به شرط آنکه مجموع ارزش آنها برابر یا بیشتر از 250.000 یورو باشد، شما حق اقامت یونان را خواهید داشت.

اطلاعات مورد نیاز یونان

اقامت تمکن مالی یونان دریافت تمکن مالی یونان مهاجرت به یونان هلدینگ مهاجرتی کاروانیک هزینه تمکن مالی یونان
اطلاعات یونان
حسین آردم

عناوین کشور یونان، کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور از نظر آب هوایی شرایط بسیار خوبی دارد. این کشور

بیشتر بخوانید »
اقامت تمکن مالی یونان دریافت تمکن مالی یونان مهاجرت به یونان هلدینگ مهاجرتی کاروانیک
اطلاعات یونان
حسین آردم

مهاجرت ، دریافت و اخذ اقامت یونان عناوین اقامت اروپا، رویای بسیاری از ایرانیان است اما شرایط سخت دریافت اقامت در یک کشور اروپایی باعث شده

بیشتر بخوانید »
اقامت یونان روش های مهاجرت به یونان اخذ اقامت یونان دریافت ویزای اقامت دائم یونان و شرایط زندگی و خرید خانه در یونان سرمایه گذاری در یونان
اطلاعات یونان
حسین آردم

روش های دریافت اقامت یونان و مهاجرت به یونان عناوین اقامت یونان روش های مهاجرت به یونان اخذ اقامت یونان دریافت ویزای اقامت دائم یونان و

بیشتر بخوانید »