اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی2021

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی 2021

موضوعات

کشور اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است که مقام سوم گردشگری در جهان را به خود اختصاص داده است. اسپانیا کشوری است که بدلیل برخورداری از مکان های تاریخی و زیبا و تفکرات به روز شناخته می شود. و سنت و فرهنگ بسیار غنی دارد.پایتخت اسپانیا مادرید می باشد که پس از کشورهای فرانسه، اکراین و روسیه لقب سومین منطقه وسیع قاره اروپا را بخود اختصاص داده است.

وسعت کشور اسپانیا 55992 کیلومتر مربع و جمعیتی معادل 58 میلیون نفر دارد. و با کشورهای فرانسه از شمال، غرب با پرتغال، و جنوب با مراکش و جبل الطارق همسایه می باشد.دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای می باشد. و دارای سواحل شنی بسیار زیبا و شهرهای پر جنب و جوش همچون بارسلون، مادرید، والنسیا می باشد.

در ادامه مطلب هلدینگ مهاجرتی کاروانیک می خواهد بصورت کاملا تخصصی در مورد یکی از انواع ویزا های مهاجرت که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است بحث و به اطلاع شما عزیزان برساند. 

تمکن مالی اسپانیا

برای آن دسته افرادی که دنبال ایجاد بیزینس های خاص در این کشور هستند و قصد تجارت و یا سرمایه گذاری دارند بسیار مطلوب می باشد چراکه فرد در ابتدا بدون اینکه آشنایی با بازار این کشور و همین طور شرایط فرهنگی و اجتماعی آن داشته باشد با ورود به سرمایه گذاری هنگفتی ریسک از دست دادن سرمایه خود و با شکست خوردن در یک بیزینس را  متحمل نمیشود و در ابتدا آنها تنها با ارائه مستندات میزان دارایی خود  اقامت اسپانیا را به دست می آورند و پس از طی ۵ سال به اقامت دائم و در نهایت نیز پس از ۱۰ سال می‌تواند تابعیت شهروندی یا پاسپورت اسپانیا را به دست بیاورید.

متقاضی باید اثبات کند در  در حساب بانکی خودش  مبلغ 27000 تا 30000  یورو پس انداز دارد که به ازای هر نفر از اعضای خانواده این مبلغ افزایش می یابد حدوداً ۶۵۰۰ یورو.

متقاضی باید ثابت کند هزینه زندگی خود و اعضای خانواده خود را در طول مدت اقامت در کشور اسپانیا تامین می نماید. مثلاً در کشور خود(ایران) حدوداً ۲۲۰۰ یورو در ماه برای خودش و به ازای هر کدام از اعضای خانواده ۵۰۰ تا ۵۵۰ یورو در ماه درآمد دارد.

اثبات کند که در کشور خود سند ملکی دارد.

پس از اثبات این میزان از دارایی شخص می تواند اقامت تمکن مالی اسپانیا را برای خود و فرزندان زیر ۱۶ سال خود بدست آورد و اقامت یکساله در این کشور دریافت کند و پس از آن با اثبات این موارد می‌توانیم یک اقامت دو ساله و مجدداً دوساله دریافت نماید و پس از آن به اقامت دائم برسد.

نکته: به منظور تمدید اقامت برای سنوات بعدی علاوه بر موارد مالی باید ثابت کند که به مدت 6 ماه در سال به صورت پیوسته و ناپیوسته در این کشور حضور داشته باشد.

حداقل درآمد سالانه رسمی شما باید نشان دهد که می توانید از خود حمایت کنید که بر اساس شهری که در اسپانیا زندگی می کنید مبلغ را برآورد می کنند و معمولا از مبلغ مشخص شده کمی بالاتر خواهد بود.
در حقیقت هر چقدر درآمد بیشتری داشته باشید برای شما بهتر است به صورت میانگین این مبلغ حداقل 2000 یورو در ماه می باشد و اگر قصد دارید در شهرهای گران قیمتی مثل پایتخت اسپانیا مادرید و یا بارسلون زندگی کنید احتمالاً حداقل آن به میزان قابل توجهی بالاتر خواهد بود.

نکته : یکی از معایبی که کشور اسپانیا در بحث مهاجرت و اقامت دارد این میباشد که هرچقدر وضع مالی خوبی داشته باشید و اسناد و مدارک شما کامل باشد آفیسر شما می تواند با اقامت شما موافقت اصولی به عمل نیا ورد و مانع از اقامت شما شود. 

مدارک لازم

تمکن مالی اسپانیا و اخذ اقامت آن نیاز به مدارکی دارد که بتواند تمامی ادعاهای متقاضی را اثبات نمایدکه شامل موارد زیر می باشد:

  1. فرم درخواست ویزا
  2. یک قطعه عکس جدید با پس زمینه سفید
  3. اجاره نامه محل زندگی
  4. نامه عدم سوء پیشینه
  5. گواهی تولد فرزندان
  6. سند ازدواج
  7. پاسپورتی که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد
  8. ارائه پرینت حساب به میزان لازم
  9. بیمه درمانی
  10. گواهی پزشکی سلامت جسمی به زبان اسپانیایی

برای تمدید اقامت خود به هیچ وجه مجوز یا حق کار برای یک کارفرمای اسپانیایی را نداریم اما در بخش سرمایه‌گذاری مثل املاک و مستغلات و بیزینس می توانید اقدام نمایید که طبق قوانین اسپانیا درصدی نیز باید به عنوان مالیات پرداخت نمایید.

با توجه به مطالب فوق با توجه به استانداردهای سرمایه‌گذاری و امنیت سرمایه‌گذاری حائز اهمیت می باشد

نرخ ریسک مصادره اموال

 

 

 

 

 

 

 

2.0

 

 

 

 

 

 

1.5

 

 

 

 

 

 

1.0

 

 

 

 

 

 

0.5

 

 

 

 

 

 

0.0

 

2018

2017

2016

2015

2014

 

نرخ کنترل فساد قضائی و حقوقی


مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

بیمه رایگان برای شخص و اعضای خانواده

امکان تحصیل تحصیل رایگان در مدارس برای فرزندان

اخذ اقامت اسپانیا در یک بازه زمانی ۶ تا ۹ ماهه

عدم محدودیت در تعداد اعطای اقامت اسپانیا در این نوع روش

سفر آزادانه و دسترسی به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن بدون نیاز به ویزا

اخذ اقامت دائم اسپانیا بعد از ۵ سال

اخذ شهروندی و تبعیت اسپانیا بعد از ۱۰ سال

امکان سرمایه گذاری در کل اتحادیه اروپا

امکان خرید ملک و املاک و مستغلات

تمکن مالی اسپانیا و برخی معایب آن :

عدم داشتن اجازه کار قبل از دریافت اقامت دائم 

تاثیر نظر آفیسر به پرونده شما

وجود برخی مشکلات جهت افتتاح حساب در اسپانیا برای ما ایرانی ها

چکیده مطالب

1ویزای تمکن مالی اسپانیا برای چه افرادی مناسب است؟

ویزای تمکن مالی اسپانیا برای افرادی که بازنشسته هستند و یا افرادی که می خواهند بدون کار کردن در این کشور اقامت داشته باشند مناسب است.

2آیا در اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، افراد اجازه کار در این کشور را دارند؟

خیر. در روش های خود حمایتی در اغلب کشور ها اجازه کار وجود ندارد و تنها در کشور پرتغال می توانید در این نوع اقامت به کار نیز بپردازید.

3برای مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی چقدر سرمایه لازم است؟

متقاضی باید حدود 27،000 یورو در حساب خود در ایران داشته باشد و باید نشان دهد حدود 2،500 در ماه درآمد دارد.

4شرط حضور در اسپانیا در روش خود حمایتی چند روز است؟

متقاضیان باید در سال حداقل 184 روز در اسپانیا حضور داشته باشند.

5آیا امکان تمدید ویزای تمکن مالی اسپانیا وجود دارد؟

بله . امکان تمدید ویزای تمکن مالی اسپانیا وجود دارد.

اطلاعات مورد نیاز اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به اروپا هلدینگ کاروانیک
اسپانیا
حسین آردم

عناوین یکی از پرطرفدارترین روش های دریافت اقامت کشور اسپانیا، روش تمکن مالی می باشد. در این روش، فرد متقاضی بدون انتقال سرمایه به کشور اسپانیا،

بیشتر بخوانید »
اخذ اقامت به روش تمکن مالی مهاجرت اقامت هلدینگ کاروانیک
اخبار و منابع
حسین آردم

اخذ اقاما یونان و اسپانیا و مقایسه شرایط و بررسی هزینه های هر کدام با یکدیگیر و مزایا و معایب آن ها توسط کارشناسان خبره

بیشتر بخوانید »
اخبار و منابع
حسین آردم

اقامت اسپانیا و پرتغال از طریق تمکن مالی و اخذ اقامت اسپانیا و پرتغال و مقایسه شرایط مختلف آن ها با هم از طریق هلدینگ مهاجرتی کاروانیک

بیشتر بخوانید »