مقایسه تمکن مالی پرتغال و یونان

موضوعات

تمکن مالی-مقایسه یونان وپرتغال

اشخاصی که قصد مهاجرت و گرفتن اقامت کشور مقصد و مربوطه را دارند، گزینه ها و روش های زیاد رو پیش رو دارند که هر کدام شرایط و قوانین خاص خود را دارند، اما در بین آنها اخذ اقامت از طریق تمکن مالی بیش از هر چیز یک مزیت بشمار می رود عدم نیاز به انتقال سرمایه و دارایی به کشور مورد نظر و در معرض ریسک قرار ندادن سرمایه فرد متقاضی است. کشورهای مختلفی در دنیا به ویژه در داخل مرزهای اتحادیه اروپا ارائه دهنده این برنامه مهاجرتی هستند که مهم ترین آنها از قبیل:(فرانسه، اسپانیا، اتریش، پرتغال و یونان می باشد. بطور کلی دریافت اقامت به افراد و اشخاص متقاضی از این روش در کلیه کشورها یکی است ولی در جزئیات دارای تفاوت هایی نیز می باشند در ادامه هلدینگ کاروانیک و پرسنل کاردان و مجرب آن می خواهد بطور خلاصه ولی کامل و جامع به این دو مقایسه کشور بپردازد.  مهم ترین تفاوت در مقایسه اقامت تمکن مالی دو کشور مذبور میزان حداقل سپرده گذاری بانکی و میزان درآمد مورد نیاز برای اثبات در هر کدام از کشورهاست.

شرایط تمکن مالی

اقامت از طریق تمکن مالی بدین صورت می باشد که شخص متقاضی به تنهایی و یا خانواده خود ثابت کند که در کشور خود درآمدی بصورت ماهیانه دارد که در صورت اقامت در کشور مقصد می تواند هزینه زندگی خود و اعضای خانواده خود را تامین نماید. منبع درآمد ذکر شده نمی تواند شغل فرد متقاضی و اعضای خانواده وی باشد. بلکه فقط 4 منبع زیر برای دریافت اقامت تمکن مالی در کلیه کشورهای ارائه دهنده این برنامه مورد قبول خواهند بود. و شخص متقاضی می تواند هر یک از این منبع درآمد را به تنهایی داشته و یا حتی همگی آنها را مجموعاً ارایه نماید:

  • اخذ سود سپرده گذاری در بانک ها
  • مستمری بازنشستگی در صورتی که فرد متقاضی بازنشسته باشد.
  • سرمایه گذاری در بورس و خریداری سهام شرکت ها و دریافت سود آنها
  • دریافت اجاره ماهیانه از املاک و مستغلات

البته اثبات دریافت درآمد از هر یک از 4 مورد ذکر شده در بالا باید بصورت مستند و رسمی باشد و بعنوان مثال متقاضی که بازنشسته برای اثبات درآمد از طریق مستمری بازنشستگی باید فیش حقوقی دریافت مستمری خود را بصورت مهر شده و معتبر ارائه کنند. هم چنین برای ثابت کردن از طریق سرمایه گذاری در بورس و خرید سهام شرکت ها باید اسناد و مدارک معتبر مالکیت سهام و اخذ سود ارائه گردد حال به مقایسه اقامت تمکن مالی پرتغال و یونان در موارد بسیار مهم و احائز اهمیت آنها می پردازیم.

تمکن مالی- مقایسه یونان و پرتغال

موارد مقایسه

مهم ترین اصل در مقایسه این دو کشور همان طور که گفته شد حداقل میزان درآمد ماهیانه است که شخص متقاضی باید ثابت کند از طریق 4 مورد عنوان شده در مطالب فوق بدست می آورد و می تواند با آن هزینه های زندگی خود اعضای خانواده خود در کشور مقصد را تامین نماید. برای دریافت اقامت پرتغال درآمد حداقل 1100 یورو و برای شخص متقاضی 500 یورو و همسر وی 300 یورو و به ازای هر یک از فرزندان زیر 18 سال باید اثبات شود و نیز برای دریافت اقامت یونان برای شخص متقاضی 1000 یورو و همسر وی 400 یورو و هر یک از فرزندان زیر 18 سال خود باید درآمد ماهیانه به اثبات برسد. با مقایسه اعداد و ارقام کشورهای دیگر هم چون فرانسه و اتریش … می توان گفت هر دو کشور یونان و پرتغال از بهترین و در دسترس ترین کشورها در امر دریافت اقامت تمکن مالی در قاره اروپا به حساب می آیند. اما یونان شرایط کمی ساده تر نسیت به کشور پرتغال داشته و از این نظر دارای مزیت بشمار می رود.

* دومین اصل مهم که باید مدنظر داشت این است که دریافت اقامت از طریق تمکن مالی بطور کلی یکی از سریع ترین روش های دریافت اقامت کشورهای مختلف بویژه در منطقه اتحادیه اروپا به شمار می رود، برای دریافت اقامت یونان و بررسی اسناد و مدارک چیزی بین 3 تا 4 ماه زمان می برد در حالیکه این روند برای کشور پرتغال حدود 4 تا 7 ماه به طول می انجامد.

صحبت کلی

در پایان روند بررسی اسناد و مدارک به افراد متقاضی دریافت اقامت از طریق تمکن مالی یک اقامت اولیه اعطا می گردد که در کشور یونان این اقامت دو ساله و در پایان آن دو سال دیگر تمدید و بعدی نیز بصورت سه ساله می باشد و روند آن بسیار ساده خواهد کرد. اما در کشور پرتغال اقامت اولیه یکساله اعطا می شود و در صورتی که فرد متقاضی شرایط لازم را داشته باشد اقامت وی و اعضای خانواده اش بصورت دو ساله تمدید می شود، در پایان 5 سال در هر یک از این کشورها به فرد متقاضی و اعضا خانواده وی اقامت دائم اعطا می گردد.

براساس قوانین کشورهای عضو اتحادیه اروپا افراد متقاضی دریافت اقامت از طریق تمکن مالی باید حتما 183 روز در سال را در کشور مقصد مهاجرت خود حضور فیزیکی داشته باشند تا مشمول این برنامه گردند.

کشور یونان که از لحاظ اقتصادی ضعیف تر می باشد راحت تر به افراد دارای تمکن مالی اقامت اعطا می کند، در این زمینه سخت گیری چندانی صورت نمی دهد. پرتغا نیز در اغلب موارد سخت گیری زیادی در حد کشوری چون اتریش انجام نمی دهد.

صحبت آخر

نکته مهمی که نباید از آن غافل شد امنیت که ماهیت برنامه دریافت اقامت از طریق تمکن مالی براین اساس است که افراد متقاضی باید درآمد مورد نیاز برای هزینه های زندگی خود و خانواده شان را در طول مدت 5 سال که اقامت آنان بصورت موقت تمدید می شود از کشور مبدا خود تامین نماید، و نیز اجازه کار را به هیچ وجه نخواهند داشت لیکن در پایان 5 سال این افراد می توانند برای دریافت اقامت دائم تقاضا دهند و در صورت داشتن شرایط لازم و دریافت اقامت دائم می توانند بدون هیچ مشکلی مانند سایر افراد شهروند در کشور مورد نظر بکار مشغول شوند. در طول مدت 5 سال اقامت موقت نیز این افراد می توانند با سرمایه شخصی خود در کشور مقصد مهاجرت یک تجارت بیزنس یا شغل خانوادگی ایجاد نموده و از این طریق کسب درآمد نمایند. زیرا در این صورت نه تنها فشاری بر دوش اقتصاد کشور مقصد وارد نمی آورد بلکه به رشد و شکوفایی سرمایه گذاری و اقتصاد در آن کشور نیز کمک نموده و حتی می تواند اشتغال زایی نیز به همراه داشته باشد.

چکیده مطالب

1Question #1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
2Question #2
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

اطلاعات مورد نیاز

اخبار و منابع
tara

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی یونان و پرتغال و مقایسه شرایط و هزینه های ان توسط کارشناسان خبره هلدینگ مهاجرتی کاروانیک

بیشتر بخوانید »
اخبار و منابع
tara

اخذ اقاما یونان و اسپانیا و مقایسه شرایط و بررسی هزینه های هر کدام با یکدیگیر و مزایا و معایب آن ها توسط کارشناسان خبره

بیشتر بخوانید »
اخبار و منابع
tara

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی و شرایط و ضوابط آن و همچنین هزینه های مربوط به خرید خانه در کشور یونان و شرایط خرید و اجاره خانه

بیشتر بخوانید »